Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

10 lipca 2017
Nie wszystkie kwiaty są sztuczne

Nie wszystkie kwiaty są sztuczne to cykl warsztatów skupiony wokół istoty ogrodów, przeznaczony głównie dla dzieci i młodzieży. Warsztaty poprowadzą artyści, historycy sztuki, architekci. Zapraszamy w dniach 1 - 4 i 15 - 18 sierpnia 2017 do CSW Kronika.

Wspólnie z nimi dzieci zagłębią się w estetyczną koncepcję ogrodów, w specyficzną dla różnorodnych kultur symbolikę założeń roślinnych, a ponadto zapoznają się z ekologicznymi i społecznymi funkcjami ogrodów. Doświadczą terapeutycznej roli pielęgnowania roślin, tworzenia własnego skrawka raju w betonowej dżungli. Wspólnie z artystami przyjrzymy się ogrodom na wszystkich warstwach: również tej, w której odkryjemy zjadające się wzajemnie byty, ze swym naturalnym cyklem: gdzie wszystko umiera, odradza się, rozrasta, dziczeje.
Interdyscyplinarne doświadczenia przełożą się na działania: tworzenie wraz z kompetentnymi specjalistami instalacji, kolaży i dzieł audiowizualnych. Temat krążący wokół ogrodów daje szerokie pole do popisu dziecięcej wyobraźni, ukształtowanej w świecie postindustrialnym.

Dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies