Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

22 sierpnia 2017
Ziemia Obiecana w Sądzie

W dniach 7 – 9 września odbędzie się trzecia już edycja Festiwalu Popularyzatorów Filmowych, czyli Bytom Film Festiwal. Partnerem festiwalu, i to od samego początku jest BeCeK.  

 

W tym roku po raz kolejny wyjdziemy poza tradycyjnie rozumianą przestrzeń filmową, aby ożywić oraz przybliżyć  widzom najbardziej wyjątkowe miejsca w Bytomiu. Dlatego w piątek 8 września, o godzinie 20:00, odbędzie się pokaz filmu „Ziemia Obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy. W związku z ograniczoną ilością miejsc, obowiązywały będą bezpłatne wejściówki, do pobrania  od 1 września na stronie www.festiwalbytom.pl

Miniony rok był szczególny dla polskiego kina. Wajda, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, obchodził dwa okrągłe jubileusze – 90 urodziny oraz 40 filmów fabularnych. Miała miejsce także premiera jego najnowszego filmu, „Powidoków”, z Bogusławem Lindą w roli głównej. Odbyły się liczne wystawy, memoriały, spotkania z samym reżyserem – słowem, Mistrz nie schodził z afisza, a cała polska kinematografia świętowała wraz z nim. Tym boleśniej uderzyła informacja o jego śmierci – 9 października, Andrzej Wajda zmarł w warszawskim szpitalu. 


Festiwalową sekcję W hołdzie Mistrzowi – Andrzej Wajda poświęcono jego pamięci. Dzięki wsparciu Cyfrowego Repozytorium Filmowego odbędzie się pokaz filmu „Ziemia Obiecana”, nominowanego do Oscara i nagrodzonego Złotym Lwem. 


Miejsce pokazu jest szczególne, bo będzie nim przepiękny dziedziniec Sądu Rejonowego w Bytomiu. I od razu trzeba dodać, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie w budynku Sądu.


Pokaz przy partnerstwie Cyfrowe Repozytorium Filmowe oraz Studio Filmowe Zebra.


8 września - Sąd Rejonowy w Bytomiu - Ziemia Obiecana.


Zdjęcie dzięki uprzejmości Adama Maniury - Bytom inside.

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies