Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

To my

Dyrekcja
Ilona Łuczak
dyrektor

Pierwsza założycielka świetlic terapeutycznych zapobiegania uzależnieniom od narkotyków w latach 1988-1990. Członek założyciel Fundacji Wiedza, fundującej stypendia dla dzieci zdolnych ale biednych z Gminy Świerklaniec. Założycielka i prezes Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu. W 1994 r. zostaje dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklańcu. Będąc dyrektorem GOSiR-u zdobywa Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki za zasługi w Ochronie i Pielęgnacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych oraz Złotą Odznakę Ministra Kultury i Sztuki za opiekę nad zabytkami. Od 2008 zc. dyrektora Bytomskiego Centrum Kultury. W tym czasie w BECEKU dokonano remontów, na które pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz budżetu Gminy. Od 2012 roku dyrektor BECEKU. Wyróżniona tytułem Kobieta Sukcesu 2012.

Dział Impresaryjny
Agnieszka Ludwig
kierowniczka

Przygodę w BECEKU rozpoczęła od propozycji upieczenia ciasta na spotkanie z inwestorami. „No jeśli Wam tak bardzo zależy, to ja mogę...” - powiedziała wprawiając w zdumienie Panią Kierownik i Dyrektora. Choć dziś do niej mówią: kierowniku, ciasta, ciastka i torty piecze z każdej okazji. Świetna koordynatorka, spostrzegawczy opiniodawca, wnikliwy obserwator, dynamiczne ogniwo codziennej burzy mózgów, łączy sprzeczności. Lubi ład, jest konkretna i empatyczna zarazem, czasem trudno stwierdzić czy dzięki wyjątkowym zdolnościom interpersonalnym, czy może to po prostu czarownica. Dzięki staraniom Agnieszki młodzi, zdolni plastycy, fotografowie pokazują swoje prace w naszej Baszcie - galerii. Jako urodzona nauczycielka z pasją przekazuje swój entuzjazm uczestnikom Becekowych warsztatów twórczych np. w czasie Feriady. Potrafi odnaleźć się zarówno podczas „Dni Kultury Buddyjskiej”, jak też i na Bobrku, koordynując działania „Przychodni Kreatywnych”. Mierzy wysoko, patrzy szeroko i nie boi się o tym głośno mówić.

Aleksandra Stokłos
jazzująca hiperedukatorka

Jeżeli chcesz się z dzieciakami w niedzielę wybrać na spektakl dziecięcy, możesz być pewny, że będzie to teatr najwyższej próby. Żadna „chała” nie przejdzie bowiem przez sito wiedzy, doświadczenia i gustu Aleksandry. Docenia to publiczność, coraz szybciej rezerwująca bilety, zanim zabraknie miejsc. W Beceku Aleksandra organizuje także Festiwal Maskarada oraz odpowiada za Klub Zielonej Żyrafy. Łagodna w obyczajach, twarda w negocjacjach - inicjatorka koncertów z cyklu Muzyka od Środka oraz wielu ciekawych, muzycznych podróży do świata dźwięków.

Anna Papierzańska
kinomaniak niepospolity

Oto dowód na wyższość ambitnego repertuaru filmowego nad sieczką prezentowaną w multipleksach. To ona nadaje osobowość BCKina, serwując bytomianom filmy z najwyższej półki artystycznej, organizując klimatyczne przeglądy filmowe, zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem: KinoPrzedszkole i KinoSzkoła oraz odjazdowe seanse tematyczne. Jej entuzjazm i oddanie przekładają się na zapełnioną salę kina w poniedziałkowe wieczory, które niezmiennie zarezerwowane są na seanse Klubu Filmowego, podczas prezentacji tytułów premierowych, a także na codziennych seansach w kameralnej sali Ki - Nowej na drugim piętrze Beceku.

Wiesław Ciecieręga
wszystkospełniacz śpiewający

Do niego też lepią się wolontariusze, ale łatwiej go wypatrzeć – nosi przynajmniej brodę, czym się wyróżnia spośród młodych twarzy. Poeta, pieśniarz, pedagog. Chociaż się tym nie chwali, wychował już kilka pokoleń wybitnych poetów i aktorów będąc dla nich MISTRZEM. Niezwykle skromny i bezkonfliktowy, po cichu dokonuje wielkich rzeczy, przy których „wypasione” gwiazdy z jego branży mogłyby nabawić się kompleksów.  Festiwal „Kwiaty na kamieniach” czy Bytomska Jesień Literacka to tylko niektóre z projektów Wiesława.

Adam Łata
gracz doskonały

Zawieszony w impresariacie, choć nie obce są mu wszystkie techniczne szczegóły produkcji koncertu, spektaklu, wernisażu.  Do perfekcji opanował żonglowanie informacją w zdradzieckim świecie BCKobiet. Kinooperator, fan Karin Stanek, duchowy kierowca BCKobusa, miłośnik dobrego kabaretu i standupu, suchary serwuje jak świeże bułeczki. Nie wszyscy wiedzą, że na co dzień jest Superbohaterem, tylko raz w roku ujawnia strój pomagając innym Superbohaterom organizować „Międzygalaktyczny Zlot”, „Festiwal Dziwnie Fajne”. Z pasją pokazuje światu, że gry to nie tylko komputer. W „Pokoju Gier” przywracając czasoprzestrzeni właściwy wymiar, tłumaczy zawodnikom  zasady rozgrywek w 3D. Nic co ludzkie nie jest mu obce, ale nie daje tego po sobie poznać.

Dział Marketingu i PR
Katarzyna Lazar
kierowniczka/fundraising

Najwyższe kompetencje językowe Beceku, pozwalające wgryźć się w najbardziej zaawansowane obcojęzyczne wnioski aplikacyjne. Wyjątkowa sprawność w zarządzaniu kampaniami aplikacyjnymi do wszelkich funduszy, nie wspominając o koordynowaniu działań promocyjnych, negocjacjach i innych zadaniach typu hard core. Niegdyś filar organizacyjny CSW Kronika, dziś zarządza pierwszym w Polsce eksperymentalnym działem instytucji kultury, łączącym fundrising, komunikowanie i promocję.

Joanna Waścińska
sales art manager

Zarządza sprzedażą wszystkiego, co tylko możemy spieniężyć. Od biletów na koncerty i spektakle po najwymyślniejsze art-produkty z naszego BCKiosku. W międzyczasie jako znakomita programistka oraz rozwijająca graficzka projektuje na potrzeby naszych wydawnictw drukowanych i online.

Tomasz Pogoda
grafik

Jak wskazuje nazwisko Tomasza, trudno zastać go w pochmurnym nastroju. Tym co wyróżnia go spośród naszej ekipy, jest jego chichotanie wprost proporcjonalne do terminu, na jaki ma wykonać dany projekt graficzny. Łatwo to sobie wyobrazić, kiedy się wie, że terminy są tylko trzy: na dziś, na już i  najczęściej stosowany - na wczoraj.

Alek Podolski
cicha woda

Bytomskie ucieleśnienie amerykańskiego mitu od pucybuta do milionera. Prosto z ulicy wszedł do Beceku i oznajmił dyrektorowi, że chętnie porzuci całe swe dotychczasowe życie, by zostać naszym stażystą. Ponieważ dokonał tego w najgorętszym okresie organizacyjnym i „wepchał” się do sekretariatu poza kolejką, w nagrodę zaczął pracować dla nas za darmo, uczyć się, wdrażać, zapoznawać ze specyfiką pracy, dbać o nasze interesy oraz podsuwać ciekawe pomysły w impresariacie. Ani się obejrzał, jak jego zdolności negocjatorskie, inicjatywa, pomysłowość, rzetelność, niekonwencjonalność i w efekcie SKUTECZNOŚĆ zostały docenione przez kierownictwo i zespół Beceku. Dziś reprezentuje nasze interesy w klubach i instytucjach kultury w całym regionie, szkołach, przedszkolach, firmach i organizacjach, a także spełnia się jako pomysłodawca i realizator ciekawych inicjatyw muzycznych.

Daniel Ryciak
rzecznik prasowy

Muzyk, PR-owiec (z wykształcenia), animator kultury (z powołania), dziennikarz, fundriser (z konieczności). Fotograf amator. W sumie ... leń. Rocznik 1976. Lubi opowiadać, ale nie lubi nudzić. Prywatnie uwielbia jazz. Pewnie stąd zdolności improwizacyjne również w pracy zawodowej. Nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy podać temat, a reszta to kwestia wiedzy i talentu.

Dział Księgowości i Kadr
Barbara Pędolska
główna księgowa

Aby i ona nie czuła się nazbyt konwencjonalnie, jak na team Beceku przystało, swoją karierę u nas zaczynała z „grubej rury”, jako p.o. głównego księgowego. Rzucona od razu na głęboką wodę, w wir rozlicznych rozliczeń, w tym skomplikowanych transakcji zagranicznych, z wrodzonym spokojem księgowego poukładała wszystkie cyferki, bez szemrania, w odpowiedniej kolejności. I tak jest do dziś, choć cyferek stale przybywa. Tyle, że już nie "p.o.", a po prostu "główny księgowy" :)

Marcela Jankowska–Surma
nadksięgowa

Niereformowalny już typ księgowego, dla którego „papierki” muszą być zaksięgowane, bez względu na okoliczności. Choćby jedną z nich miałoby być urodzenie na dniach jej własnego dzidziusia! Z całej ekipy administracyjnej najszybciej biegająca księgowa po schodach, co uniemożliwia ucieczkę każdemu, kto nie rozliczył się ze swoich projektów w terminie.

Agnieszka Drab
księgowa młodsza

Zimna krew i gorący umysł. Skrupulatnie śledzi wszelkie kalkulacyjne zmiany, można na nią liczyć.

Dział Techniczno-Administracyjny
Stanisław Samulski - kierownik, Bogdan Kutynia, Dariusz Trzeja, Rafał Szczepaniak, Waldemar Latenga, Tomasz Olearczuk, Przemysław Śmiatacz
załoga G

To trzon obsługi technicznej Beceku. Elektrycy, oświetleniowcy, akustycy, konserwatorzy, budowlańcy, technicy sceny, kinooperator i strażak. Nawet wtedy, kiedy pozornie wydaje się, że w Beceku nic się nie dzieje, oni w pocie czoła pracują jeśli nie przy obsłudze imprez Kroniki, miejskich bądź naszych partnerów, to przy budynku Beceku, wymagającym nieustannych pieszczot, nie tylko z powodu szkód górniczych. Żaden widz zapewne nie zdaje sobie sprawy z tego, co oni przechodzą w tych swoich dyżurkach, kamerlikach, nastawniach i kanciapach, aby dane wydarzenie artystyczne obyło się bez wpadek, zgrzytów i asynchronizacji. To oni są anonimowymi bohaterami każdego z naszych wydarzeń kulturalnych.

Dominika Kwaśnik
człowiek od brudnej roboty
Na co dzień babra się w bagnie zawiłych przepisów dotyczących prawa zamówień publicznych i wszelkich niuansów związanych ze zgodnością wydatków Beceku z ustawą. Inaczej mówiąc, chroni szefostwo przed konsekwencjami nadmiernych działań Beceku, które są w interesie beneficjentów, ale wbrew biurokracji, która działa zwykle tylko w interesie swoim własnym. Kto czytał Orwella, Kafkę czy Trockiego wie, o czym mowa. Aby brudna robota nie wpływała zbytnio na dobre samopoczucie Dominiki, dla odmiany kierowana bywa na front najcięższych robót związanych z marketingiem i logistyką projektów realizowanych przez Becek.
Irena Jaremko, Krystyna Kaśkoś
sprzątaczki jak filar

Kiedyś nazywane konserwatorkami powierzchni płaskich, na co dzień zajmują się nie tylko tym, ale także praniem, myciem, odkurzaniem, czyszczeniem, wybielaniem, odplamianiem, podlewaniem, zmywaniem i nikt nie wie czym jeszcze. Do tego, jakby było im mało, prowadzą szatnię podczas dni słotnych i zimowych. Klienci przybywający do naszej sali koncertowej nie mają pojęcia, jak wiele pracy ktoś wkłada w to, by mogli w czystej, pachnącej i przewietrzonej przestrzeni chłonąć tzw. walory artystyczne.

Nova System
ochrona

Bronią, pomagają, monitorują, strzegą, informują, alarmują i pilnują. Dzięki temu wszystko jest w najlepszym porządeczku.

Filia CSW Kronika

Stanisław Ruksza, Marcin Wysocki, Małgorzata Węglorz, Agata Cukierska, Łukasz Szymczyk, Agata Gomolińska-Senczenko. Niby ekipa Beceku, ale wywalczyła sobie swoistą autonomię, która sprzyja ich szalonym pomysłom i niekonwencjonalnym projektom tworzącym jednocześnie atmosferę tego miejsca.

Rudy

Jeszcze niedawno spoglądał ze zdjęcia na czytelników Dziennika Zachodniego, z nadzieją w oczach na szybką adopcję ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dziś jest największym pieszczochem Beceku i chyba jedynym psem w polskiej instytucji kultury dofinansowywanym z funduszy zewnętrznych. Jak mawiają niektórzy, jest uosobieniem naszego nowego logo. Rudy na co dzień wspomaga naszą ochronę, wyleguje się pod biurkami zapracowanych pracowników Beceku i sprawdza się w czymś w rodzaju dogoterapii dla dzieci, które licznie odwiedzają naszą siedzibę.  Niektóre z nich tylko z tego powodu do nas przychodzą, w tym część wolontariuszy:-) Aby go wyprowadzić na spacer, trzeba się na długo przedtem zapisać w kolejce...

Rudy znalazł swoje miejsce w pięknym, spokojnym ogrodzie u jednego z pracowników :)


Partnerzy i Sponsorzy