Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-10-21

XXI Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka

Patronem turnieju, realizowanego w ramach Bytomskiej Jesieni Literacka,  jest poeta i prozaik Stanisław Horak (1925-90), który wszystkie swoje zbiory wierszy i powieści napisał w Bytomiu. 
 
Konkurs odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury 24 listopada (początek godz. 17:00), a warunkiem udziału w imprezie jest wpisanie się w dniu Turnieju na listę uczestników (zapisy rozpoczną się o godz. 16.40) oraz odczytanie i przedstawienie jurorom w maszynopisie jednego oryginalnego utworu poetyckiego własnego autorstwa. Wiersze zgłaszane do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane w książkach lub czasopismach (także w Internecie), ani nagradzane na innych konkursach. 
 
Po prezentacjach zgłoszonych do konkursu wierszy odbędą się obrady jury, po których nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Jury, w składzie: Marcin Hałaś, Krzysztof Karwat i Grzegorz Olszański przyzna:
 
pierwszą nagrodę w wysokości 500 zł oraz wykonaną ręcznie przez artystę metaloplastyka statuetkę „Bytomskiego pióra”  
drugą nagrodę w wysokości 300 zł
trzecią nagrodę w wysokości 200 zł
cztery równorzędne wyróżnienia w wysokości 100 zł
 
Jury ma prawo do innego podziału nagród pod warunkiem zachowania ich łącznej wysokości finansowej. Decyzje jury są ostateczne i nie przysługuje od nich prawo odwołania.

Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies