Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-02-20

Klocki teatralne ”Bajka o stworku bez kolorku”Teatr, Dla dzieci

21 października, sobota, godz. 11:00

Klocki teatralne. Dni teatru dla Juniorów w Beceku - ”Bajka o stworku bez kolorku”

 

Tytułowy Stworek jest naiwnym, uroczym, puchatym i całkowicie, ale to całkowicie  białym… jakby tu rzec… hmm… no… yyy… !!! Stworkiem właśnie! Jego życie jest równie urocze i białe jak on sam. I pewnie takim pozostałby na długi czas, gdyby na scenie nie pojawił się jego starszy, potwornie kolorowy brat zwany Potworkiem – Kolorkiem.

W tym miejscu zaczyna się teatralna przygoda. Przygoda naszych bohaterów, poruszająca naszych malutkich widzów, którzy razem ze Stworkiem i Potworkiem poznają piękny świat kolorów. Ich tajemnice, zagadki, zapachy i kształty, ich urodę i ciepło.

Spektakl jest dla dzieci doskonałą okazją do radosnej zabawy, do poznawania nowej rzeczywistości, do szeroko pojętych doznań zmysłowych oraz edukacji teatralnej a także – co jest niezwykle ważne – do osobistego współuczestniczenia w tworzeniu spektaklu. Autor bajki i zarazem reżyser tego przedstawienia, realizując na naszej scenie swój teatralny projekt, brał pod uwagę wszystkie te aspekty. Po przeprowadzonych konsultacjach pedagogicznych i rozmowach ze znawcami dziecięcej psychiki stworzył niezwykłą opowieść, która idealnie dopasowuje się do specyficznej percepcji najmłodszych widzów.

Dzieci od pierwszej do ostatniej chwili trwania spektaklu są emocjonalnie związane z losami głównego bohatera, bowiem dzięki stworzeniu na scenie postaci, która w swoich działaniach i sposobie myślenia odzwierciedla ich samych, mają pełną możliwość identyfikowania się z kreowanym przez aktora Stworkiem. Dodatkowo najmłodsi mają wiele okazji do interakcji z aktorami.

czas trwania: 50 min
przedstawienie dla widzów od 0,5 – 5 lat 

 

Teatr Dzieci Zagłębia  w Będzinie

scenariusz, reżyseria, scenografia: Tomasz Kowalski
muzyka: Michał Makulski
obsada: Joanna Rząp, Stefan Szulc, Agata Madejska

 

Bilety: 19 zł 

Patronat

 

Mecenas kultury:
Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies