Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-02-20

Klocki teatralne „O czerwonym kapturku, czyli do prawdy po sznurku”Teatr, Dla dzieci

21 października, sobota, godz. 17:00

Klocki teatralne. Dni teatru dla Juniorów w Beceku - „O czerwonym kapturku, czyli do prawdy po sznurku”

 

"O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" to bajka muzyczna, barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka. Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: "Nie taki diabeł straszny jak go malują i "Nie wszystko złoto, co się świeci". Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa - mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

 

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję  z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.


czas trwania: 60 min
przedstawienie dla widzów od 2 lat

 

Teatr Moich Marzeń


reżyseria: Ewelina Tabaka
scenariusz i piosenki: Rafał Gołąbowski
scenografia: Bożena Hernas,Aneta Kurylec
kostiumy: Urszula Szebel
maski: Jolanta Markowska, Elżbieta Żelezik
aranż i mastering: Krzysztof Pająk


Obsada:
Elżbieta Piekorz
Agnieszka Bednarz
Piotr Rybak
Jarosław Tyran
Błażej Olma

 

Bilety: 19 zł 

 

 

Patronat

 

Mecenas kultury:Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies