Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-11-21

Bytomskie Targi Polskiej KsiążkiInne

4 - 5 czerwca 2016, w godz. od 10.00 do 20.00

W związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski środowisko blogerów i komentatorów skupionych wokół bloga Gabriela Maciejewskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na specjalne targi książki, które odbędą się w czerwcu 2016 roku w Bytomskim Centrum Kultury.

Motywem przewodnim, który towarzyszyć będzie bytomskim targom jest 1050 rocznica chrztu Polski. Rocznica chrztu to w końcu także rocznica związana z książką; ośrodkiem, symbolem i drogowskazem kultury chrześcijańskiej jest przecież księga. 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce to 1050 lat związków Polaków z książką. I temu właśnie będą podporządkowane pierwsze, bytomskie targi książki. Zaproszeni na nie zostali wystawcy z całego kraju, przewidziano udział znanych prelegentów, w tym profesora Chodakiewicza z Nowego Jorku.

Przez dwie dekady wielu fałszywych i niewczesnych proroków głosiło koniec książki jako produktu, nośnika treści i wydarzenia kulturalnego. Przyszłość, a szczególnie ostatnie kilka lat, dobitnie pokazała, jak niewyważone były to oceny. Ludzie kochają książki, chcą je kupować i czytać. Stąd właśnie coraz więcej w Polsce imprez promujących

                                                                                                                                   książkę. Gabriel Maciejewski

W czasie Targów zaplanowane są prelekcje i wystąpienia następujących autorów: Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański, Gabriel Maciejewski, prof. Marek Chodakiewicz, Grzegorz Braun.

Pełna, aktualna informacja na stronie Targów: rozetta.pl 

PROGRAM:

4 czerwca (sobota)

godz.11.00 wykład inauguracyjny przeor klasztoru Cystersów w Wąchocku O. Wincenty Polek OCist. „800 lat historii cysterskiej w Wąchocku ze szczególnym uwzględnieniem czasów nowożytnych”

godz.14.00 Leszek Żebrowski – „Wymiana polskich elit politycznych po 1944 roku”

godz.17.00 Projekcja najnowszego filmu Grzegorza Brauna „Transformacja IV”. Po projekcji spotkanie autorskie z reżyserem.

 

5 czerwca (niedziela)

godz.11.00 Tadeusz Płużański – „Żołnierze wyklęci i ich oprawcy”

godz.14.00 prof. Marek Chodakiewicz – „O prawicy i lewicy – historia herezji od czasów starożytnych do współczesności”

godz. 16.45 – uroczyste wręczenie statuetek „Rozetta” dla najpopularniejszego autora i najpopularniejszego wydawnictwa bytomskich targów książki z udziałem władz miasta

godz.17.00 Stanisław Michalkiewicz – „O teorii spiskowej”

godz.19.30 uroczyste podsumowanie i zakończenie imprezy.

BCK „Baszta”– wystawa rysunku satyrycznego Krzysztof Boruszewskiego

Krzysztof Lech Boruszewski. Bytomianin z urodzenia. Rysownik, grafik, satyryk. Stale współpracuje z magazynem „Najwyższy Czas”. Zapraszamy na wystawę.


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies