Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-02-20

Juraj Florek. Coal and Eggs - CSW KronikaCSW Kronika

5–18.07.2018
otwarcie: 5.07.2018 (czwartek) o godz. 19:00

Idea pracy Juraja Florka jest prosta – jako temat malarski wybiera współczesne środowisko miejskie, urbanistyczny krajobraz, szczególnie jego industrialną i postindustrialną tkankę.

Powstaje malarska reprezentacja, „celebracja dnia codziennego”, która obrazuje środowisko społeczne autora i jego radość życia w mieście. Podczas pobytu w Bytomiu artysta skupił swoją uwagę na obiektach przemysłowych – funkcjonujących, porzuconych oraz o zmodyfikowanej funkcji.

Obrazy z serii Bytom Urban Plein-air mają przekazać widzowi część przygody, jaką jest malarstwo w plenerze miejskim, zainspirować mieszkańców do wejścia w interakcje ze swoim otoczeniem. Miasto – w tym przypadku Bytom – jest tu materiałem badawczym. Wybór widoków może wytrącać widza ze strefy komfortu, może dotyczyć przeoczonej, choć interesującej części miasta, czasem jego pozornej banalności lub mrocznej strony, która paradoksalnie okazuje się malownicza.


Juraj Florek (1986) – artysta wizualny, malarz, ukończył Academy of Arts – Faculty of Fine Arts w Banska Bystrica (Słowacja). Jego prace prezentowano na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Słowacji, Czechach, Hiszpanii i Austrii.
www.jurajflorek.com  

Rezydencja została sfinansowana ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Financial support by International Visegrad Fund – Visegrad Artist Residency – Visual and Sound Arts.Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies