Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-12-12

Spotkanie z Dorotą KobieląKino, Inne

Spotkanie z Dorotą Kobielą - reżyserką filmu „Twój Vincent”, za który była nominowana do Oscara, co było kolejnym wyróżnieniem dla artystki wywodzącej się z Bytomia.

Animacja o Vincencie van Goghu powstała z fascynacji autorki obrazami mistrza, jego listami i tajemnicą jego śmierci. Autorka chciała, żeby film wyglądał jak ożywione obrazy mistrza. Jak to sama ujęła w jednym z wywiadów:

"W wieku 16 lat, odwiedziłam Muzeum van Gogha w Amsterdamie. Pamiętam, że najpierw porwała mnie jego wyobraźnia, a dopiero potem zaczęłam czytać listy.

I po latach wróciłam do nich, bo przed trzydziestką poczułam się zagubiona – byłam związana z malarstwem, potem zajmowałam się pracami przy filmie, ale chciałam się zastanowić nad tym, co naprawdę chcę robić. Tu pomogła lektura van Gogha, który był w tym samym wieku, kiedy dokonał najważniejszego wyboru w życiu. Czytając listy, podkreślałam rzeczy, które wydawały mi się ważne, i doszłam do wniosku, że zamiast kłócić się ze sobą i szukać, połączę obydwie moje życiowe pasje – zamiłowanie do malarstwa i miłość do filmu."
wroclaw.pl 

 

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Korzeniecki - menedżer ds. marketingu, prelegent, szkoleniowiec.Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies