Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-06-25

Muzyka Narodów - Francja - Czortet QuartetKoncerty, Muzyka Narodów

30 lipca 2017, niedziela, godz. 16:00


W 2008 roku cztery młode dziewczyny z rodzinnego miasta Bytomia postanowiły założyć kwartet smyczkowy. Koncertując w szkole muzycznej spotkały się z dużą aprobatą, więc już kilka tygodni później rozpoczęły działalność pozaszkolną. Wielokrotnie wystąpiły w Polsce i za granicą (Niemcy, Turcja). Szlifowały swe umiejętności kameralistyczne pod okiem członków uznawanych kwartetów smyczkowych: Apollon Musagete Quartet oraz Kwartetu Śląskiego. W lipcu 2010 roku kwartet zdobył Nagrodę Publiczności na koncercie w ramach festiwalu Mozartiade w Augsburgu. Do jednego z większych sukcesów zespołu zaliczyć można wykonanie „Concerto for string quartet” Takumy Itoha z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Śląskiej. Warto nadmienić, że było to pierwsze wykonanie w Europie. Program kwartetu, który dziś siedzibę ma w Katowicach  obejmuje wiele epok i stylów, od muzyki klasycznej (Mozart, Haydn, Dvorak, Grieg) po rozrywkową.

 

CZORTET QUARTET
solistka: Ewa Majcherczyk,

skrzypce - Laura Bukowska, 
skrzypce – Agnieszka Sawicka,
altówka - Tomasz Śliwiński,
wiolonczela - Monika Hartmann

fortepian - Rafał Gudyka


Ewa Majcherczyk - jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, a także Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze w klasie śpiewu profesora Tonny’ego Landy oraz Ulricha Staerka. Dwukrotna stypendystka Laboratorio Toscano per la Lirica Opera Studio, Prezydenta Miasta Gliwice oraz laureatka pierwszego miejsca i dwóch nagród specjalnych w III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Simone Alaimo Il Bel canto nella Valle dei Templi na Sycylii oraz finalistka VIII Międzynarodowego Konkursu im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Zadebiutowała partią Adiny w Napoju miłosnym Gaetana Donizettiego w Filharmonii Jeleniogórskiej w 2009 r., a następnie wystąpiła w roli Hanny w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki w Operze Śląskiej w Bytomiu. Śpiewa w Polsce (teatry w Szczecinie i Poznaniu) i zagranicą, szczególnie we włoskich - toskańskich teatrach operowych. Ewa Majcherczyk współpracowała z takimi dyrygentami, jak: Francesco Bottigliero, Elio Boncompagni, Jari Hämäläinen, Federico Maria Sardelli, Francesco Bonnin, Tadeusz Kozłowski i reżyserami: Michał Znaniecki, Bruno Berger-Gorski, Saverio Marconi, Marco Gandini, Simone Alaimo, Wiesław Ochman oraz Waldemar Zawodziński. Od sezonu 2009/2010 jest solistką zespołu Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

Rafał Gudyka - pianista młodego pokolenia pochodzący z Bieszczad, obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat wielu konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertował w Belgii i Holandii oraz w wielu miastach Polski, m.in. w Filharmonii Rzeszowskiej i Śląskiej, w Auli Akademii Muzycznej "Florianka” w Krakowie, na Ogólnopolskim Festiwalu „ Sierpień Talentów” w Katowicach, w Zamku Królewskim w Warszawie na zaproszenie Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz w ramach Festiwalu im. M.K Ogińskiego w Iwoniczu Zdroju. Dokonywał nagrań dla Radia i telewizji Rzeszów. Czterokrotnie brał udział w Letniej Akademii Muzycznej  w Krakowie w klasie fortepianu Prof. Andrzeja Pikula (w latach 2007-2010").W 2008 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa „ Młode Talenty” w dziedzinie muzyki oraz nagrodę Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych za osiągnięcia pianistyczne. Od roku 2010 jest stypendystą  Fundacji Teresy Sahakian. W latach 2010-2013 był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.


W programie: G. Bizet „Carmen”, E. Piaf, Ch. Aznavour, E. Piaf.

Wstęp wolny.

 


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies