Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-07-23

14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i JaKino

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2017 r. odbędzie się po raz czternasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej - polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach.  W tym także w BeCeKu, gdzie festiwal będzie trwał dwa dni. Hasło tegorocznego festiwalu brzmi: „Życie można zacząć wiele razy”, tak więc wszystkie podejmowane działania podkreślać będą znaczenie osobistego zmierzenia się z niepełnosprawnością.

Od godz.15:00 zapraszamy na kiermasz zorganizowany przez członków Wspólnoty Bure Misie z Bytomia. Przed seansami Bure Misie opowiedzą co nieco o sobie ...


Podczas pierwszego dnia, 6 września 2017, w ramach 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja zostaną zaprezentowane tytuły  (wszystkie filmy będą prezentowane z audiodeskrypcją):

 

Luis, Luis , reż., José Carlos Castaño, Hiszpania 2015, 11 min. (foto)
Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

 

Nie ukryjesz się przed prawdą (You Can’t Hide From The Truth), reż. Amaru Ardonis Amasi,  Zimbabwe, Wielka Brytania 2016, 29 min.
Nie ukryjesz się przed prawdą  - to muzyczna historia rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

 

Oko Minotaura (The Eye of the Minotaura), reż. Borislav Kolev, Bułgaria 2017, 45 min.

Dennis jest 18-letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego… Jest taki jak my, ale nie pod każdym względem. Urodził się niewidomy. Nie przeszkadza mu to w osiąganiu celów – trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na oglądanie filmów. Jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem. Czy jest gotowy,  by o to zawalczyć? .Czy społeczeństwo jest gotowe na takich ludzi jak Dennis?

 

Zabrudzone róże (Dirty Roses), reż. Petra Terzi, Grecja 2016, 6 min.
Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się na powiedzenie: „co nas nie zabije to nas wzmocni”.

 

czas trwania całego bloku: 91 minut

 Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies