Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-05-20

Bytom Film FestivalKino, Inne

Warsztaty Legalnej Kultury czy specjalistów od VR to nie wszystko, co ma do zaoferowania tegoroczna edycja Bytom Film Festival od strony edukacyjnej. Mamy dla naszych widzów zupełnie nową, fascynującą propozycję: wykład i warsztaty dotyczące trudnej sztuki montażu filmowego. Poprowadzi je Filip Drzewiecki - absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, montażysta takich dzieł jak Mnich z morza, który godnie reprezentował nasze rodzime kino na prestiżowym festiwalu w Locarno. Podczas trzygodzinnych warsztatów, nasz gość podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, korzystając ze zrealizowanych przez siebie projektów. 
Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa na wejście “za kulisy” każdej produkcji i spojrzenie na film okiem osoby, która odpowiada za jego ostateczny kształt. 

 

Warsztaty rozpoczną się o godz. 12:00 w piątek i potrwają trzy godziny - wszystkich zainteresowanych zapraszamy na salę KiNowa w BECEKu. Darmowej rejestracji na wydarzenie można dokonać za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.festiwalbytom.pl

 

 

Wszystko musi mieć swój koniec - my dbamy jednak o to, aby zakończenie Bytom Film Festival było naprawdę niezwykłe. Gala zamknięcia tegorocznej edycji odbędzie się w duchu naszej sekcji Wielcy Młodzi. Uświetnią ją pokazy krótkich metraży wyreżyserowanych przez młodych, polskich twórców, które wyświetlane były podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Będą to “Koniec widzenia” oraz “Najlepsze fajerwerki ever” - film, który zgarnął dwie nagrody na tym najbardziej prestiżowym  festiwalu w Europie. Twórcy będą obecni na scenie, aby porozmawiać o tym zaszczytnym wyróżnieniu oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania publiczności!

To oczywiście nie wszystko. Gala zamknięcia to także okazja do poznania laureatów naszych konkursów - popularyzatorskiego i filmowego. Wręczymy nagrody twórcom najlepszych recenzji, blogów, a także reżyserom wybranych przez jury filmów w trzech kategoriach: dokument, fabuła oraz eksperyment/animacja. Zwycięskie dzieła zostaną raz jeszcze uroczyście wyświetlone. 

Na gali kończącej festiwal nie może zabraknąć żadnego miłośnika. Pamiętajcie więc o tym, aby zarezerwować sobie czas 9 września o godz. 20:00, a także miejsce na sali ToTu w Beceku - bezpłatnie, za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.festiwalbytom.plPowrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika