Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-12-12

Klub Zielonej Żyrafy - “Roślinne tkanie”Dla dzieci

28 kwietnia 2018, sobota, godz. 10:00

Uwaga! Zmiana adresu. KZŻ zaprasza do  Centrum Sztuki Współczesnej Kronika (Rynek 26, Bytom)

Klub Zielonej Żyrafy zaprasza dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami.

Interdyscyplinarne warsztaty  "Roślinne tkanie" 

 

Podczas warsztatów zabierzemy uczestników w fotograficzną podróż po świecie, aby się przyjrzeć w jaki sposób tkane są tradycyjne materiały. Odwiedzimy Laos, Nepal, Indie, wybierzemy się do Ameryki Południowej, by zobaczyć jakie rośliny barwią nici np. na fioletowo. Będzie okazja obejrzeć i dotknąć tkanin z różnych stron świata m.in z Indii, Tybetu, Meksyku i Iranu. Dowiemy się także gdzie w dawnej Polsce znajdowały się główne ośrodki tkactwa. Każdy uczestnik sam utka swój własny roślinny obraz. Nasz warsztat tkacki to warsztat, w którym wykorzystujemy nie tylko wełnę i bawełnę lub kolorowe tasiemki i koronki, ale przede wszystkim kwiaty, liście i drobiazgi znalezione na łące i w lesie. Każdy uczestnik samodzielnie przygotuje swoje papierowe krosno by móc potem przy pomocy swojej wyobraźni utkać swój obraz.

 

Prowadzenie zajęć: Anna Maciąg
Podróżniczka rowerowa i nie tylko, współautorka “Podręcznika przygody rowerowej”   oraz artykułów dla magazynu „Rowertour”. Zbiera materiały do swoich warsztatów objeżdżając na rowerze, dolatując samolotem, przemierzając pieszo głównie kraje Azji, chłonnie studiuje zwyczaje i kulturę oraz geografię tych krajów. Najbardziej jednak interesują ją ludzie i ich życie. Uwielbia spędzać długie godziny na rozmowach z nimi, popijając herbatę lub po prostu obserwować ich życie, także po to, by potem móc opowiedzieć o tym innym. Jako człowiek od zadań specjalnych, oraz na dobre i na złe, współprowadzi także Fundację Szkoły na Końcu Świata, która od 2011 roku wspiera naukę dzieci z odległej nepalskiej prowincji Mustang.

 

 

czas trwania: ok. 2 godz.
zajęcia dla dzieci w  wieku od 4 do 7 

bilety: 30 zł dziecko / 30 zł opiekun
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, Rynek 26  (zakup/rezerwacja biletów kasie Bytomskiego Centrum Kultury)

 


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies