Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-08-14

BCKino w podróży - „Archeologiczna podróż do Peru” - spotkanie z Katarzyną MasinKino, Inne

17 września 2017 godz. 17.00

Katarzyna Masin, rocznik 67, archeolog i podróżniczka, autorka filmów dokumentalnych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsza Polka, która przejechała Kanadę od Montrealu na wyspę Alert Bay, czyli ze wschodniego wybrzeża na zachodnie wybrzeże Kanady i z powrotem w ciągu 3 tygodni. Odkryła, jako pierwsza na świecie, grobowce położone w wysokich Andach. Realizowała filmy dokumentalne, m.in. dla telewizji Planete.

www.katarzynamasin.eu

 

Podczas spotkania odbędą się pokazy dwóch filmów:

1.    „Chachapoyas zaginiony lud Peru” - film dokumentalny zrealizowany w trakcie ekspedycji w peruwiańskie Andy Wschodnie, której celem było odkrycie starożytnych, tajemniczych grobowców i miast Chachapoyas, znajdujących się na wysokich, trudno dostępnych półkach skalnych. Ze względu na trudności komunikacyjne i górzysty teren, porośnięty gęstą dżunglą, jest to jeden z nielicznych już fascynujących zakątków Peru i świata, gdzie można nadal odkryć nie opisane dotąd w żadnych publikacjach naukowych niezwykłe zabytki. Film opowiada o tej fascynującej i trudnej ekspedycji, która zakończyła się sukcesem.

2.    „Zaginione miasto” to premierowy film dokumentalny z serii "Tajemnice Peru" - opowiada o zaginionym mieście położonym we wschodnich Andach.

 

czas trwania: ok. 120 min.Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies