Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-10-16

15 zeta dla kabareta - Kabaret Świerszczychrząszcz

1 grudnia (piątek), godz. 19:00

 

15 zeta dla Kabareta” to jak można się domyślać kontynuacja projektu „10 zeta dla Kabareta” podczas którego prezentowane są młode kabarety z całej Polski. Młode, ale z rozmachem stawiające pierwsze kroki na ścieżce kariery - wydeptując sobie wiele ważnych nagród na ogólnopolskich przeglądach kabaretowych. Każdy z zaproszonych zespołów prezentuje inny rodzaj humoru i inne spojrzenie na kabaret. Oprócz bardziej tradycyjnych form kabaretowych, prezentujemy mniej popularne na naszej scenie formy kabaretowe, jak stand-up i improwizacja. Celem projektu jest pokazanie, że „polski potencjał kabaretowy” jest niezmierzony!


W grudniu wystąpi Kabaret Świerszczychrząszcz

 

Kabaret Świerszczychrząszcz nominalnie pochodzi ze Szczebrzeszyna, chociaż meldunkowo z Lublina. Tworzą go Marcin Wąsowski i Michał Łysiak. Ich występy to w zasadzie spektakle z pogranicza kabaretu i teatru, gdzie istotnym elementem jest dźwięk. Charakteryzuje go duża ilość elementów pantomimicznych oraz podkłady puszczane z "plejbeku".

Kabaret prezentuje oryginalną formę sceniczną, łącząc starannie zaplanowany ruch z jeszcze bardziej starannym dźwiękiem. Z racji tego, że treść przekazują głównie za pomocą ruchu i elementów dźwiękowych, mogą z powodzeniem występować za granicą. Ich poczucie humoru, niespodziewane zwroty akcji, gagi na pograniczu abstrakcji, spotykają się zawsze ze spontanicznym przyjęciem. Świerszczychrząszcz jako The Worms (obcokrajowcy mają problem z wymówieniem oryginalnej nazwy) reprezentował z powodzeniem Polskę na Festiwalu Komedii w Grecji, na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Waszyngtonie i na Festiwalu Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna w Wiedniu. Zdobyli nagrody prawie na każdym przeglądzie kabaretowym w Polsce.

Michał i Marcin są również członkami grupy improwizacyjnej Poławiacze Pereł.

 

www.sc.art.pl

 Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies