Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-01-24

„Od zawodowca do amatora” - wystawa fotografii Macieja JarzębińskiegoCSW Kronika

Galeria BASZTA, jedyna pionowa galeria w kraju, zaprasza na wystawę fotografii Macieja Jarzębińskiego.

Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie z autorem, który opowie o fotografii reporterskiej i amatorskiej. Przedstawi swoją technikę i warsztat pracy. Udowodni, że profesjonalny sprzęt fotograficzny nie jest konieczny do robienia interesujących zdjęć. Zaprezentuje zdjęcia przedstawiające codzienne życie, wydarzenia i sytuacje, które zatrzymuje w kadrze w osobliwy dla siebie sposób.

Maciej Jarzębiński – chorzowianin, z zamiłowania fotograf emocji. Zawodową karierę rozpoczął w 2002 roku od współpracy z Gazetą Wyborczą. Następnie został zatrudniony w Polskiej Agencji Fotografów Forum. Pracował również dla tygodników Wprost, Polityka, Newsweek, Przekrój i wielu innych. Wielokrotnie był nagradzany za swoją pracę i pasję. W roku 2006 został laureatem Śląskiej Fotografii Prasowej za  „Podziemny protest”, reportaż o strajku w obronie KWK Kazimierz Juliusz, Tychy Press Photo za "Showman - czyli tyskie tourne Romana Giertycha". Został uhonorowany nagrodą Suchana za „Rzut wolności” obrazujący protest w Dzień zwycięstwa pod pomnikiem Żołnierzy Armii Czerwonej na Pl. Wolności w Katowicach oraz nagrodą Miasta Ogrodów za „Mistrzowskie emocje”, czyli zdjęcia kibiców oglądających finał meczu siatkówki pod Katowickim Spodkiem.


Wernisaż 27 stycznia 2018, sobota, godz. 18:00
Wstęp wolny.


Wystawa będzie czynna od 28 stycznia do 11 marca 2018r. 
Wstęp: 1 złPowrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies