Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

20 czerwca 2017
Muzyka Narodów po raz trzeci

Rusza trzecia edycja festiwalu Muzyka Narodów. W lipcowe oraz sierpniowe niedziele  o godz. 16.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego im. F. Kachla odbywać się będą kameralne koncerty wprowadzające słuchaczy w świat różnych kultur muzycznych, wizji artystycznych i miejsc na mapie podróży nie tylko Europy. Wykonawcami będą znakomici muzycy i soliści, koncertujący w  kraju i za zagranicą, z pośród których wielu pochodzi  z  regionu śląskiego,  a część  z nich swym życiorysem i działalnością artystyczną nadal związana jest z Bytomiem.


Nadrzędnym celem festiwalu Muzyka Narodów jest przedstawienie i popularyzacja koncertów muzycznych kultywujących tradycję i najwybitniejsze dzieła dziedzictwa kultury polskiej oraz światowej szerokiemu gronu odbiorców. Muzyczna podróż, na którą zaprasza Muzyka Narodów dotyczy również zróżnicowanych kultur, epok, kompozytorów i gatunków muzycznych. Kameralne spotkania od muzyki dawnej po muzykę współczesną i jazz, od muzyki żydowskiej po celtycką, od Europy po Amerykę – cieszą się ogromnym powodzeniem publiczności. Lekka formuła prezentacji programu sprzyja kontemplacji sztuki wysokiej.

 

Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Juliusz Ursyn Niemcewicz, tenor Opery Śląskiej, artysta wyróżniający się  w środowisku muzycznym naszego kraju, solista nietuzinkowy, oryginalny, zapadający w pamięć widzów i przez nich uwielbiany. Występował na największych europejskich scenach operowych. Między innymi w Operze Berlińskiej oraz Neubrandenburgu w inscenizacji spektakli Christiana von Goetza. Śpiewał  również w Operze Poczdamskiej  w przedstawieniach  w reżyserii Manfreda Straube oraz na wielu  innych scenach  w Hannoverze, Düsseldorfie, Londynie, Neapolu. Prezentował koncerty muzyki operowej w USA i Kanadzie. Przez wiele lat był stałym gościem Krynickich Festiwali im. Jana Kiepury w galowych wieczorach Bogusława Kaczyńskiego. Współpracuje z  różnymi teatrami i scenami muzycznymi, w tym z Operą Narodową - Teatrem Wielkim w Warszawie.

 

 

Program festiwalu Muzyka Narodów

 

Wróć




Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies