Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

28 listopada 2017
Największe wydarzenie muzyczne roku

Kasia Moś - Andrzej Lampert - Orkiestra AUKSO, czyli bytomianka Moś, bytomianin Lampert, jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie oraz Symfonia Kolęd Adama Wesołowskiego, kompozytora pochodzącego z Bytomia, który w tym roku wygrał Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Antonina Dvořáka w Czechach.

W ten nastrojowy wieczór wprowadzi nas słynne Concerto grosso op. 6 nr 8 Arcangelo Corellego, nazwane przez samego kompozytora „Na noc Bożego Narodzenia”. Po nim zabrzmi niezwykły utwór, jakim bez wątpienia jest Symfonia Kolęd Adama Wesołowskiego, kompozytora pochodzącego z Bytomia, który w tym roku wygrał Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Antonina Dvořáka w Czechach.

Symfonia to zbiór najbardziej znanych polskich kolęd, których charakter i przekaz zdecydował  o formie dzieła. Utwór składa się z pięciu części ułożonych na zasadzie kontrastu: skrajne są szybkie, druga i czwarta – nastrojowe i liryczne, w środkowej odnajdziemy elementy folkloru. Oryginalnie opracowane kolędy zachwycają barwą, kolorystyką, nietypowym wydobyciem dźwięków z instrumentów smyczkowych, które niejednokrotnie użyte są na wzór perkusyjnych. Symfoniczny obraz kolęd nadaje bogata faktura, która pokazuje orkiestrę w niezwykle spektakularny sposób. 


Prawykonania Symfonii Kolęd dokonała Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, dla której utwór został specjalnie skomponowany. Zespół pod kierownictwem Marka Mosia towarzyszył solistom – Kasi Moś oraz Andrzejowi Lampertowi. Dokładnie w tej samej obsadzie będziemy mogli usłyszeć utwór 28 listopada w Bytomiu, rodzinnym mieście kompozytora oraz Marka i Kasi Moś. 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies