Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

20 marca 2018
Koncert Bytomianek w Operze Śląskiej

Po raz pierwszy wystąpią razem w Bytomiu - Kasia Moś, Kasia Grzesiek, Marta Król, Ewa Uryga i Mariola Konieczna.


To bytomianki i wokalistki wyróżnione w plebiscycie stowarzyszenia  Liga Kobiet Nieobojętnych. Na przestrzeni 14 lat działania najbardziej znane bytomskie stowarzyszenie zrzeszające panie  działające na rzecz miasta i mieszkańców wybrały ponad 50 kobiet do zaszczytnego tytułu „Bytomianki”. Wśród nich są artystki -  m.in. pięć ww. nietuzinkowych kobiet.


Koncert Bytomianek odbędzie się w Operze Śląskiej w Bytomiu 6 kwietnia br. o godz. 19.00. Rozpoczną go piękne piosenki poetyckie Marioli Koniecznej, której towarzyszyć będzie gitarzysta Jarosław Reclik. 

Kolejna część koncertu będzie prezentowała utwory w wykonaniu Kasi Moś oraz pianisty Mateusza Kołakowskiego i  skrzypka Mateusza Mosia,  Kasi Grzesiek,  Marty Król, Ewy Urygi, którym towarzyszyć będą muzycy z zespołu Pawła Tomaszewskiego

 

Bytomianki łączy nie tylko pasja muzyczna. Wszystkie wokalistki to uzdolnione i wyróżniające się niezwykłym, scenicznym magnetyzmem  kobiety. Każdaz nich osiągnęła sukces, ma swoją publiczność, angażuje się społecznie, kocha muzykę i śpiew. Chociaż każda z nich śpiewa inny repertuar, to wszystkim bliskie są takie style muzyczne jak gospel, hip-hop, jazz  czy pop. Na koniec publiczność czeka więc wyjątkowy utwór, bowiem bytomianki zaśpiewają wspólnie. 

 

Na scenie pojawią się również laureaci tytułów Bytomianka i Bytomianin Roku 2017 - policjantka Anna Lenkiewicz i dyrektor teatru Rozbark Adrian Lipiński, którzy zostaną uhonorowani przez Prezeskę stowarzyszenia LKN  Annę Kowolik statuetkami.

Koncert  oraz galowe wydarzenie poprowadzi nie mniej znana bytomianka - dziennikarka i prezenterka  telewizyjna  - Anna Popek, której kariera w mediach rozpoczęła się od pracy w TVP Katowice. W Warszawie prowadziła i współprowadziła m.in. Panoramę, programy Kawa czy herbata?, Pytanie na śniadanie, Świat się kręci,  Po prostu zdrowie, Dzień dobry Polsko. Na początku 2017 roku zastała szefową PAP Life. Anna Popek w radiowej Jedynce realizuje cykl Smaki zdrowia, jest redaktorem i konferansjerką. Z Ligą Kobiet Nieobojętnych współpracowała przy realizacji Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej oraz koncertów i spektakli charytatywnych.

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies