Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

16 maja 2018
Spotkanie z twórcami Power of Diversity - the Crossing Lines Project

Uwaga, z przyczyn organizacyjnych nastąpiła zmiana terminu konferencji. Zapraszamy nie w czwartek, a w piątek 18 maja, o godz. 9.00 do Biura Promocji Bytomia.

Zapraszamy dziennikarzy, blogerów, vlogerów, miłośników teatru, tańca i hip hopu na spotkanie z twórcami wielkiego widowiska plenerowego z pogranicza teatru, tańca, sztuk wizualnych, hip hopu i rapu. Jedyna polska odsłona tego widowiska odbędzie się 19 maja po zmierzchu na bytomskim Rynku.Później Niemcy, Wielka Brytania, Rumunia, Hiszpania. Scena obejmująca pół Europy, angażująca blisko 10 instytucji i festiwali teatralnych z 7 krajów Unii Europejskiej. W programie europejskiego tourne także prezentacja w Parlamencie Europejskim w Strasburgu podczas European Youth Event.

W najbliższy piątek, 18 maja 2018, w samo południe w Biurze Promocji Bytomia (Rynek7) odbędzie się spotkanie z twórcami tego widowiska.


Sigrun Fritsch – dyrektor artystyczna 
Matthias Rettner – dyrektor Aktionstheater PAN.OPTIKUM, pomysłodawcy i lidera projektu
oraz młodzież z całej Europy, która występuję w przedstawieniu i tworzy od premiery we Freiburgu w ubiegłym roku. Wśród nich również przedstawiciele z Polski,z Bytomia i okolic.

Skąd idea tego projektu?
Czym jest siła różnorodności?
Dlaczego teatr i taniec? A może to hip hop jest kluczem?
Jak uczestnictwo w projekcie odmieniło życie i spojrzenie na życie młodych ludzi biorących udział w tym międzynarodowym projekcie? Warto dodać, że ci młodzi ludzie nie są aktorami, są po prostu (lub aż) Europejczykami szukającymi porozumienia, wspólnego języka, zrozumienia swojego dziedzictwa kulturowego i przyszłości Europy.


Na te i inne pytanie odpowiedzą twórcy podczas spotkania:
18 maja 2018, piątek, godz. 9.00
Biuro Promocji Bytomia
Rynek 7, Bytom


Po spotkaniu Matthias Rettner, dyrektor Aktionstheater PAN.OPTIKUM wręczy przedstawicielom Bytomia pracę graficzną wykonaną z myślą o bytomskiej odsłonie projektu.


Dla przedsmaku i lepszego poznania twórców zapraszam również na stronę poświęconą produkcji widowiska Power of Diversity:

about-the-production

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies