Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

11 lipca 2018
Wierna wataha jesienią

Co prawda jeszcze lato i to dopiero na początku, ale … my już wybiegamy myślami do jesieni. A konkretnie do … Jesieni Literackiej, która po raz 12ty odbędzie się w Bytomiu. Zaprasza, oczywiście Becek, czyli organizator. 


A w ramach XII Bytomskiej Jesieni Literackiej zobaczymy m.in.

Kolejne - czwarte na legnickiej scenie - autorskie dzieło duetu Pawła Wolaka i pochodzącej z Bytomia - Katarzyny Dworak, czyli spektakl „Wierna wataha”


Przenosimy się do małego miasteczka. Jego bogobojni mieszkańcy żyją w poczuciu bezpieczeństwa, oddaleni od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za ten komfort jest - składana co pokolenie - niezwykła ofiara... Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej...

Dramatopisarsko-reżysersko-aktorski tandem zaprosił do współpracy zarówno artystów znanych legnickiej publiczności, jak i debiutujących na legnickiej scenie. Muzykę stworzył Jacek Hałas we współpracy z Albertem Pyśkiem, scenografia jest dziełem Piotra Tetlaka, kostiumy - Natalii Rejszel, a choreografia - Jakuba Lewandowskiego. Ilustratorka Justyna Sokołowska, przygotowała wizualizacje, a legnicki zespół aktorów zasila studentka wrocławskiej AST, pochodząca z Bytomia - Adrianna Jendroszek.

 

Becek zaprasza 22 listopada 2018.  A ponieważ wciąż będziemy w remoncie, więc zapraszamy do Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu (ul. Wojciecha Kilara 29).

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies