Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

08 października 2018
Gloria w Beceku

Przez ostatni tydzień na naszym profilu facebookowym trwało głosowanie na nazwę dla nowo powstającej sali kinowej w Bytomskim Centrum Kultury. I już wiemy, nowa sala będzie nosić nazwę GLORIA.


Dla przypomnienia i dla niezorientowanych. W Beceku trwa remont, powstają też nowe sale, które będą wykorzystywane do działalności edukacyjnej i kulturalnej. W miejsce dawnej baletowej powstaje nowoczesna sala kinowa, na blisko sto miejsc, z doskonałym sprzętem audio i cyfrowymi projektorami.  A ponieważ każda sala w Beceku ma swoją własną nazwę, ogłosiliśmy też konkurs na nazwę dla nowo powstającej sali. 


I zdecydowana większość, bo 65% głosujących wybrała nazwę GLORIA. I taką nazwę będzie nosić nowa sala kinowa w Beceku.
Tym samy zachowamy też część dziedzictwa Bytomia. Mowa o upamiętnieniu dawnego bytomskiego kina, które działało w naszym mieście od 1931 roku (pod nazwą Gloria od 1934), a którego kres położył pożar z 2011 roku.  

 

Wróć




Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies