Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

23 października 2018
Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Stachursky Absolwentem XXI wieku? Plebiscyt na najlepszych absolwentów śląskich uczelni trwa.


Justyna Kowalczyk, Marcin Wyrostek, Grzegorz Gawlik, Jacek Stachursky… to tylko kilka nazwisk z listy kandydatów do tytułu Absolwenta XXI wieku. Śląskie uczelnie mogą być dumne ze swoich dawnych podopiecznych, dlatego zdecydowały się objąć patronatem Plebiscyt, w którym możliwe będzie uhonorowanie ich pracy.


Spośród zgłoszeń obywateli Śląska oraz propozycji od lokalnych uniwersytetów i uczelni wyższych (m.in. Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach) wybrano stu kandydatów do tytułu Absolwenta XXI wieku. Przewidziano aż sześć kategorii – nagrodę odbierze najlepszy artysta, sportowiec, polityk, naukowiec, biznesmen i działacz społeczny. Sylwetki kandydatów są bardzo zróżnicowane. Wśród nich znalazły się także nazwiska osób znanych w całej Polsce, a nawet na świecie. Wszyscy nominowani są niezwykle interesującymi osobistościami, dlatego warto zapoznać się z ich profilami na stronie: www.aplikuj.pl/absolwent/lista. 


Głosowanie odbędzie się drogą internetową i potrwa od 1 października do 30 listopada 2018 roku. Wyniki zostaną udostępnione 10 grudnia 2018 roku. Organizatorzy zobowiązali się przekazać równowartość liczby oddanych głosów w złotówkach, na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc materialną i organizację spotkań dla dzieci niepełnosprawnych, pochodzących z rodzin patologicznych i innych najmłodszych, będących w trudnej sytuacji życiowej.


Nie wszyscy kandydaci są tak sławni jak Stachursky czy Justyna Kowalczyk, ale zdecydowanie wszyscy zasługują na wyróżnienie i docenienie ich pracy. Są to osoby, które poprzez naukę, ciężką pracę i swoje dążenie do celu osiągnęły wiele dla siebie i innych. Szkolnictwo wyższe na Śląsku reprezentuje wysoki poziom, dlatego warto zachęcać młodych do wybierania studiów właśnie w tym regionie. Plebiscyt Absolwent XXI wieku jest więc także świetnym sposobem na promocję śląskich uniwersytetów oraz uczelni wyższych. 


Zawsze warto docenić wyjątkowe jednostki. Głosowanie jest szybkie i proste, a każdy głos to 1 zł dla dzieci i młodzieży w potrzebie. Więcej informacji odnośnie Plebiscytu można znaleźć na stronie organizatora: www.aplikuj.pl/absolwent.

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies