Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

04 grudnia 2018
KSW4BLUES na koniec roku

…”klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem, plus nietuzinkowe teksty, złamane życiem”, zaśpiewane nieco ochrypłym głosem... dla pasjonatów tego gatunku muzy smakowita kolacja… gdy wsłuchasz się w rytm tego co przekazują na scenie nie dziwi, że zgarnęli główną nagrodę w tegorocznej edycji „Rawa Blues Festiwal”… ich koncert to "rodzaj akustycznego słuchowiska wypełnionego przefiltrowanym przez polskie dusze tęsknym bluesem"… "śpiewający w manierze samotnego białego włóczęgi Rafał Chirowski, proste i osobiste teksty"… oszczędna gitara akustyczna, zagrane z nerwem frazy harmonijki ustnej Krzysztofa Wydro, wzmacniane pulsem instrumentów perkusyjnych przez „Srockersa” to jak podróż na południe Stanów Zjednoczonych… gdzieś w okolice Missisipi …
…poezją w nastroju bluesa poczęstowali nas; Rafał Chirowski, Chiro vel Kundel - vocal, gitara, Tomasz "Srockers" Sroka - instrumenty perkusyjne i Krzysztof Wydro - harmonijka ustna, gitara slide, flet… "

Bytomska grupa KSW4BLUES, laureat tegorocznej edycji festiwalu RAWA BLUES oraz fesitwalu ... poetyckiego KWIATY NA KAMIENIACH zakończy rok koncertowo, ostatnim koncertem w Bytomiu ... ;)

   
8 grudnia 2018, sobota, godz. 20.30
Fuchs Pub

Krakowska 2
41-902 Bytom
Wstęp 25 zł
Start 20:30

Do głównych osiągnięć grupy zaliczają się przede wszystkim:

- Laureat Festiwalu Rawa Blues 2018
- Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016”
- Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku"
- Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
- wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.
- Wyróżnienie na festiwalu „Kwiaty na Kamieniach"

Wydali własnym nakładem dwie płyty "Kundel" 2016 oraz "ŻYĆ ALBO RZYĆ" 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje.

Kwartalnik Twój Blues w numerze lato2017 zamieścił obszerny wywiad z nimi oraz dołączył specjalną płytę "Rarytasy" dostępną tylko dla prenumeratorów.

czwartek

Płyta „Żyć albo Rzyć” wylądowała na 8 miejscu w ankiecie kwartalnika „Twój Blues” za rok 2017 a w poszczególnych kategoriach można znaleźć członków zespołu.

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies