Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

19 marca 2019
Konferencja Pracownie Cyfrowe

Pracownie Cyfrowe – jak nowe technologie mogą wspierać kompetencje kulturalne i społeczne?

Fundacja Nowoczesna Polska, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz Bytomskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich nauczycieli pracujących z młodzieżą powyżej 11 roku życia na konferencję „Pracownie Cyfrowe - jak nowe technologie mogą wspierać kompetencje kulturalne i społeczne?” organizowaną w ramach projektu App Your School.

W czasie wydarzenia uczestnicy poznają założenia pracy metodą Pracowni Cyfrowej, dowiedzą się jak wdrażać ją w praktyce, zapoznają się z pakietem scenariuszy przygotowanych przez organizacje uczestniczące w projekcie, a także wezmą udział w wybranych 2 warsztatach, w czasie których będą mogli przetestować narzędzia i aplikacje pomocne w realizacji własnych działań.

Już wkrótce będzie dostępny szczegółowy program wydarzenia. 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów ze szkół ponadpodstawowych oraz pracujących ze starszymi klasami szkół podstawowych, a także edukatorów z innych organizacji i instytucji kultury. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na stronie https://nowoczesnapolska.org.pl/pracownie-cyfrowe-rejestracja/. Uczestników w miarę możliwości prosimy o przyniesienie własnego sprzętu (laptopy, smartfony) – ułatwi nam to pracę warsztatową.
-------------------
Celem projektu App Your School jest przetestowanie i wprowadzenie do programu szkolnego innowacyjnych metod i praktyk edukacyjnych w 8 krajach europejskich. Pracownie Cyfrowe wykorzystują wiedzę i kompetencje medialne i cyfrowe uczniów, angażując ich w aktywne obywatelstwo. Czerpiąc z metodologii włoskiego pedagoga Alberta Manziego oraz włoskiego artysty Bruna Munariego, szukają sposobów na twórcze wykorzystanie nowych technologii. Realizując kolejne zadania, uczniowie rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, pracy w grupie oraz wyobraźnię. 

W ramach polskiej części projektu App Your School uczniowie bytomskich szkół sprawdzali jak w twórczy sposób można przedstawić legendy miejskie, digitalizowali pamiątki rodzinne i zamykali je w Urban Boxach, montowali gify poświęcocne emocjom, a także tworzyli nowe czcionki związane z miastem. Obecnie trwają prace nad podręcznikiem metodologicznym (w języku angielskim) oraz pakietem 15 scenariuszy Pracowni Cyfrowej przetłumaczonych na język polski, zawierający propozycję programu do wykorzystania w szkołach.

Więcej o projekcie: https://www.appyourschool.eu/.
Projekt dofinansowany w ramach programu Komisji Europejskiej Erasmus+.

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies