Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

24 kwietnia 2019
Widok z mojego okna - konkurs plastyczny

Edukacja kulturowa odgrywa niezwykle istotną rolę w kształtowaniu wrażliwości i kreatywności młodych ludzi. Jedną z misji Stowarzyszenia SqArt Gallery jest wspieranie szkół i rodziców w procesie wychowywania do świadomego i twórczego uczestnictwa w kulturze. Rozumiejąc, że najdoskonalszą drogą poznania jest doświadczanie i aktywne działanie, pragniemy zachęcić uczniów i ich nauczycieli do wzięcia udziału w pierwszym Konkursie Plastycznym SqArt Gallery “Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć”. 


Konkurs ten ma charakter cykliczny i przeznaczony jest co roku dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta w Bytomiu, Bytomskim Centrum Kultury “Becek” oraz Bytom Square Spółka z o.o.


Temat konkursu brzmi: “Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć.” Ma on za zadanie skłonić młodych mieszkańców Bytomia do przyjrzenia się miastu z większą uważnością i wrażliwością, zwiększyć ich świadomość przestrzeni oraz umożliwić im wypowiedzenie się w sprawie kierunku rozwoju miasta. Organizacja Konkursu ma również na celu przybliżenie sztuki współczesnej (często budzącej w przeciętym, nieprzygotowanym odbiorcy lęk i niechęć z powodu niezrozumienia) szerszej publiczności, przełamanie barier w jej odbiorze, rozwinięcie wrażliwości estetycznej. 


Konkurs obejmuje dwie kategorie do wyboru rysunek/malarstwo lub kolaż; Szczegóły zawarte są w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.sqart.pl w zakładce “Stowarzyszenie”. Rozstrzygnięcie Konkursu połączone będzie z wernisażem wystawy prac w SqArt Gallery, a laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody oraz zostaną zaproszeni na warsztaty twórcze z artystami. 
Termin składania prac: Do 6 czerwca 2019r. w  Stowarzyszeniu SqArt Gallery, ul. Wrocławska 32/34, Bytom z dopiskiem “Konkurs Plastyczny SqArt Gallery” (prace złożyć można na portierni 24h/dobę)


Wernisaż: 12 czerwca 2019r. 

Regulamin konkursu:

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies