Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

09 września 2019
WIDOWISKO TEATRALNE dla szkół oraz rodzin

24 września br. zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami oraz rodziny do Bytomskiego Centrum Kultury na widowisko teatralne wpisujące się w uroczyście obchodzone rocznice Powstań Śląskich. Spektakl „Był taki czas na Śląsku” to prawdziwa, wzruszająca opowieść o tym, że lud śląski, lud czujący, nie poddawał się, i protestował przeciw planom oddania Śląska w „niemieckie ręce”. Stoczone walki dowodziły bohaterstwa  i niesłabnącej wiary w odzyskanie wolności narodowej i przyłączenia do Polski.  Wtedy, w tamtych czasach zewsząd pobrzmiewały słowa piosenki "nie damy ziemi skąd nasz ród." Wiadomym było, że Górny Śląsk musi być polski.  Gdy terroryzm niemiecki i silne oddziały grenzschutzu, bojówki niemieckie  stacjonujące na całym terenie Górnego gnębiły ludność, zbrojne wystąpienia  przywracały wiarę w  słuszność sprawy polskiej. "Był taki czas na Śląsku" to wspomnienie ludzi i zdarzeń, niepodważalnej prawdy o wielkim czynie ludzi tamtych lat, o zrywach powstańczych, które przywróciły Polsce Śląsk.
WYKONAWCY: Pracownie teatralne Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. W widowisku biorą udział teatry Danuty Szymczyk: Teatr "Po Godzinach" - dorośli, Teatr "ERATO" - młodzież, Teatr "Małe ERATO" – maluchy, Teatry Barbary Krupy: Teatr "Jasnego Dnia", Teatr " Wyobraźni" oraz pracownia wokalna Anny Góreckiej, pracownia muzyczna Janusza Bacika, harcerze bytomscy.
Czas trwania: 60 minut, cena biletu: 5 zł/os.

„Był taki czas na Śląsku”  - spektakl
24 września 2019, godz. 11.00 oraz godz. 18.00

Rezerwacje: 32/ 389 31 09 w. 101;  info@becek.pl
Rezerwacje on – line:
godz. 11.00 -  https://becek.pl/program/system_biletowy/784
godz. 18.00 -  https://becek.pl/program/system_biletowy/785

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies