Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

03 lutego 2020
OBCHODY 100. ROCZNICY POWOŁANIA WOJCIECHA KORFANTEGO NA STANOWISKO POLSKIEGO KOMISARZA PLEBISCYTOWEGO

W związku z przypadającą 20 lutego tego roku 100. rocznicą powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego, w Bytomiu tego dnia odbędą się uroczyste obchody rocznicowe. Program imprezy:

9.00 – 13.30                      
Bytom śladami Wojciecha Korfantego /spacery edukacyjne dla uczniów/.

14.00                   
Część oficjalna uroczystości na bytomskim Rynku z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu  Rakietowego Obrony Powietrznej, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową upamiętniającą Wojciecha Korfantego oraz Polski Komisariat Plebiscytowy, wykonanie pamiątkowego zdjęcia:  BYTOM 20.02.2020, spacer śladami Wojciecha Korfantego z udziałem zaproszonych gości.

 

15.30, 16.00, 16.30, 17.00          
Bytom śladami Wojciecha Korfantego /spacery dla mieszkańców z przewodnikiem, zapisy w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7.

18.00                   
Koncert „Krew i gniew” w wykonaniu Roberta Biniasa (Jo) na dziedzińcu Sądu Rejonowego w Bytomiu, ul. Piekarska 1/  wejściówki do odbioru w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Na wydarzenie zapraszają: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Gmina Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Instytut Pamięci Narodowej o/Katowice.

Mecenat: Województwo Śląskie

Partnerzy: Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia, Niepodległa, Archiwum Państwowe w Katowicach, 34. Śląski Dywizjon Rakietowej Obrony Powietrznej w Bytomiu, Wojskowa Orkiestra Bytom.

Patroni medialni: Życie Bytomskie, Radio eM.
 

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies