Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

09 kwietnia 2020
Becek on-line

Bytomskie Centrum Kultury, podobnie jak inne instytucje, w czasie epidemii nie może prowadzić  tradycyjnej działalności kulturalnej, dlatego część swojej aktywności również przeniosło do Internetu. Na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/BECEKBytomskieCentrumKultury/, codziennie publikowane są filmiki z propozycjami wspólnego spędzenia czasu. Przygotowano je z myślą o każdym odbiorcy. Najmłodszym proponowane jest poznanie literek, książeczek dla dzieci, a także wierszyki największych polskich poetów. Starszym, BECEK podpowiada co warto zobaczyć w sieci (wystawy, spektakle, wydarzenia). Mimo, że instytucja działa dużo impresaryjnie i nie posiada własnych instruktorów,  zaprasza na zajęcia stałe on-line, są nimi szkółka gitarowa – nauka chwytów gitarowych prowadzona przez Romana Smiczka ze Smik Audio oraz  zajęcia z jogi prowadzone przez  instruktorki z Yoga Balance. Stały cykl spotkań uruchomił także Becekowy Pokój Gier, w którym jego twórca opowiada w co i jak grać w rozbudowanym świecie gier planszowych. Pracownicy Beceku nagrali także  filmiki z lekcjami haftu oraz z nauką gry na wiadrach, które będą przez najbliższy czas kontynuowane.

BECEK ma swoje wieloletnie tradycje kulturalne, jak „Kwiaty na kamieniach”, zatem wokół poezji i piosenki literackiej będzie się spotykać on-line. Bytomskie Centrum Kultury to również wyjątkowe kino studyjne dlatego na kinowym fanpage’u  https://www.facebook.com/BCKinoBytom/, zamieszczane są  filmiki z recenzjami i propozycjami, co warto zobaczyć w sieci lub w TV. Miejsce przy Pl. Karin Stanek to różnorodne oblicze kultury, stąd i wielość tematów. Również tą drogą można dowiedzieć się o tym co słychać u artystów i przyjaciół instytucji.  BECEK nie zapomina o tym, co wielu lubi najbardziej, czyli o cyklu konkursów z nagrodami,  które pozwolą  na ciekawe interakcje, których tak bardzo teraz wszyscy potrzebujemy. Wszelkich informacji o kolejnych, nowych zajęciach i o tym co się dzieje on-line na bieżąco szukać można na becekowym Facebooku, Instagramie i stronie www.  

Do zobaczenia, a póki co #zostańwdomu

Zapraszamy na:

https://www.facebook.com/BECEKBytomskieCentrumKultury/

https://www.facebook.com/BCKinoBytom/

https://www.instagram.com/becek_bytom/

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies