Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

08 września 2020
Karin Stanek – dziewczyna z Bytomia. Zapraszamy na spacer i spotkanie

Karin Stanek jedna z największych gwiazd muzycznych drugiej dekady XX wieku. Hity takie jak „Chłopiec z gitarą”, „Malowana lala” czy też „Jedziemy autostopem” znają całe pokolenia, jej piosenki na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki.

27 września 2020, o godzinie 14:00 wspólnie wybierzemy się w podróż śladami Karin Stanek po Bytomiu. Na niezwykły spacer wyruszmy spod Wydziału Teatru Tańca (ul. Piłsudskiego 24A, Bytom). Co należy z sobą zabrać? Telefon typu smartfon + słuchawki, a w razie niepogody parasol. Spacer poprowadzi Bartosz Goździkowski, twórca audiobooka o Karin Stanek pt. „Wędrowny Nieznajomy”.
Finał spaceru odbędzie się na Placu Karin Stanek, gdzie zrobimy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz usłyszymy o historii placu imienia tej wielkiej piosenkarki.

Po spacerze zapraszamy na spotkanie muzyczne oraz słodki poczęstunek do budynku Bytomskiego Centrum Kultury – usłyszymy nieznane dotąd utwory skomponowane przez Karin Stanek. Spotkanie poprowadzi przyjaciel i propagator twórczości  Karin Stanek,  Stefan Papierowski.

Spacer oraz spotkanie potrwają ok. 2 godziny.  

ZAPISY: Ze względu na COVID ilość miejsc na spacerze oraz spotkaniu jest ograniczona. Zapisy prowadzi rzecznik prasowy: Małgorzata Kamińska, telefon: 32/ 389 31 09 w.116; email: m.kaminska@becek.pl.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Bytom w ramach projektu "HER I HIS-STORY. Cykl spotkań historyczno-kulturalnych".

Organizator spotkania: Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, współorganizator: Bytomskie Centrum Kultury.

 

 

 

 

 
Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies