Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

16 listopada 2020
Wstępny werdykt XXIV Turnieju Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka!

Mamy wstępny werdykt XXIV Turnieju Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka! Na tegoroczny Turniej odbywający się w ramach XIV Bytomskiej Jesieni Literackiej napłynęły 153 zgłoszenia z całej Polski, a nawet więcej - bo do Bytomia dotarły także zgłoszenia od Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Ogłoszenie konkursu w formie „online” okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż z dnia na dzień zdarzenie mające do tej pory zasięg regionalny zyskało status, w pewnym sensie… „wydarzenia międzynarodowego”! To pewnie jedna z nielicznych, jasnych stron pandemii, która skłania nas do zmiany dotychczasowego myślenia i podejmowania nowych, czasem niekonwencjonalnych działań.
Jury złożone z bytomskich poetów: Marcina Hałasia, Grzegorza Olszańskiego i Krzysztofa Karwata po burzliwych obradach zdecydowało się nagrodzić i wyróżnić 7 autorów.

 

Dzisiaj podamy listę laureatów, jeszcze bez przyznanych miejsc - w przypadkowej kolejności. Ostateczny protokół zostanie opublikowany, a także przesłany laureatom w dniu oficjalnie zaplanowanego rozstrzygnięcia - 27 listopada 2020 r. Do tego czasu opublikujemy na naszej stronie wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze i na ile będzie to możliwe przybliżymy sylwetki laureatów. Ten czas jest także dla Państwa, aby wybrać swojego faworyta. Bo tak naprawę dla poety najważniejsza jest reakcja czytelnika!

Laureaci XXIV Turnieju Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka (kolejność przypadkowa):
DANUTA HEIN ZE ŚWIĘTOCHŁOWIC (godło: Carbonara bez śmietany)
AGNIESZKA AUGUST-ZARĘBSKA Z WROCŁAWIA (godło: Barbucha)
DAWID MARKIEWICZ Z CZELADZI  (godło: Camenere)
ADAM BOLESŁAW WIERZBICKI Z DŁUŻKA (godło: Stalowy strzał)
WOJCIECH ROSZKOWSKI  Z NOWEGO SĄCZA (godło: Placebo)
MARTA JURKOWSKA Z OLKUSZA (godło: Nil)
BARTOSZ KONSTRAT Z WARSZAWY (godło: Alon)

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies