Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

20 listopada 2020
Rusza Bytomska Jesień Literacka

Kiedy w kartkach z kalendarza nadchodzą listopadowe dni, to oznacza jedno – w Bytomiu rozpoczyna się  Bytomska Jesień Literacka. Po raz XIV zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, w tym roku z powodu trwającej pandemii w nieco innej formie, bo online. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszamy na dwa pierwsze spotkania emitowane za pomocą m.ni. naszego facebooka oraz youtuba:

23 listopada (poniedziałek), godz.18.00 (online) - autorskie spotkanie z Martą Knopik, autorką książki "Czarne Miasto". Książka to debiut literacki opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz…"Czarne Miasto" jest niczym jeden z bohaterów powieści którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

24 listopada (wtorek), godz.18.00 (online) - autorskie spotkanie z Anną Meiser - autorką „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”. Pani Anna opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia, ale również historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie. Spotkanie organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - oddział w Bytomiu. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.


Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury oraz Miasto Bytom, współorganizatorem: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, partnerem: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia.

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies