Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

28 kwietnia 2021
Metropolitalne obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego

Bytomskie obchody 100. rocznicy III Powstania Śląskiego rozpoczną się 2 maja mszą świętą w intencji Ojczyzny i Powstańców Śląskich.
Od godz. 21.20 na bytomskim Rynku oraz przy ul. Gliwickiej, gdzie mieściła się siedziba Polskiego Komisariatu Plebiscytowego, zaplanowano uroczystości upamiętniające wybuch powstania z udziałem wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. W obchodach wezmą udział przedstawiciele władz Bytomia, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz miast wchodzących w skład Metropolii, a także radni, posłowie, senatorowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta.
Od godz. 22.00 wyświetlony zostanie mapping nawiązujący do historycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w 1921 roku pn. "Bytom polskie serce Górnego Śląska początku XX wieku", przedpremierowo wykonana zostanie kompozycja Klaudiusza Jani, przygotowana w hołdzie bohaterom III Powstania Śląskiego,  odsłonięcie instalacji artystycznej nawiązującej do historycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w 1921 roku.
Uroczystości odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Dofinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies