Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

30 czerwca 2021
LETNIE PARKOGRANIE 2021

Zapraszamy na letni cykl koncertów plenerowych, które odbędą się w niezwykłej scenerii okolic Stawu Północnego Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu. W lipcu i sierpniu przy różnorodnych dźwiękach muzycznych wystąpią:

04.07.2021, godz. 17:00
"Nad pięknym modrym Dunajem"

Program koncertu "Nad pięknym modrym Dunajem" przewiduje muzykę rozrywkową począwszy od  przebojów króla walca po najpiękniejsze melodie XX wieku pochodzące zarówno ze sceny musicalowej, ekranu filmowego, jak i piosenki, które publiczność będzie mogła śpiewać bądź nucić z towarzyszeniem muzyków Maes-Trio.
Zespół muzyczny „Maes-Trio” w składzie: Marzena Mikuła-Drabek – fortepian, Jacek Gros - skrzypce, Dariusz Kasperek – klarnet, prowadzenie - Jacek Woleński.

11.07.2021, godz. 17:00
„Muzycy Dobrej Kultury”

W programie światowe przeboje muzyki pop. Zespół „Muzycy Dobrej Kultury” zagra w składzie:
Zespół zagra w składzie: Katarzyna Grzesiek - finalistka czwartej edycji programu „Must be the music”, Wojciech Kaczkowski - piano, keyboard, Jarosław Reclik – gitary, Jan Hadryś – bas, Alina Kaczkowska -saksofon , Szymon Makowski – perkusja.

18.07.2021, godz. 17:00
„Folk & szanty”
– koncert zespołu „Sąsiedzi” 
Zespół Sąsiedzi istnieje na scenie folkowej od 2001 r. i w tym roku obchodzą dwudziestolecie działalności. Śpiewają a cappella w kilku językach i grają na akustycznych instrumentach (mandolina, gitary, flety, bodhrany, skrzypce, concertina, kości, drumla). Siedem różnorodnych głosów, akustyczne brzmienie instrumentów oraz nieszablonowe, autorskie aranżacje pieśni morza, szant, muzyki folkowej, celtyckiej, a nawet rodzimego folkloru śląskiego, to siła i rozpoznawalny już znak  zespołu "Sąsiedzi".
Skład zespołu: Elżbieta Król – skrzypce, śpiew (alt), Dominika Płonka – flety, śpiew (mezzosopran), Jakub Owczarek – bodhran, śpiew (baryton), Kamil Piotr Piotrowski – mandolina, śpiew (tenor), Dawid Patalong – gitary, śpiew (tenor), Mirosław Walczak – skrzypce, śpiew (baryton), Marek Wikliński – concertina, bodhran, śpiew (bas).

25.07.2021, godz. 17:00
„Ponad granicami” – włoska i polska liryka wokalna

Zawsze tęsknimy za wakacjami w ulubionych kurortach nadmorskich. Lipcowy koncert poprzez pieśni neapolitańskie przybliży nam włoskie klimaty i pozwoli w myślach zanurzyć się we wspomnieniach, tęsknotach, poczuć gorące, rozśpiewane wieczorne klimaty tamtych stron. O szerokich stepach polskich przypomną nam natomiast pieśni Moniuszki. Na zakończenie koncertu, na pamiątkę III Powstania Śląskiego, zostanie wykonana jedna z najbardziej popularnych pieśni patriotycznych "O mój rozmarynie".
Wystąpią: Wiktor Jankowski – baryton, Mateusz Lasatowic - piano.

01.08.2021, godz. 17:00
„W koszulach w kratę i w kapeluszach” baśniowy folk-rock
„032 band”
„032 band” to Górnośląski baśniowy folk-rock. „032 band” stawia na melodię, tekst, opowieść. Charakterystyczne brzmienie zespołu jest wynikiem spotkania się wyjątkowych osobowości muzycznych pochodzących ze skrajnie różnych stylowo-muzycznych stron jak folk, rock, jazz, metal, muzyka ludowa, pop, poezja śpiewana. „032 band jest kapelą z pomysłem, jasnym od samego początku. Grać zawsze melodyjnie, ale stylowo i na poziomie. Górnośląsko, ale "światowo" nie szlagrowo. "Z tej ziemi", tak jak ją znamy, ale i baśniowo "nie z tej ziemi". Regionalnie, ale uniwersalnie. Nie bać się poezji, ale wystrzegać się też nudy. Jak wielkie rockowe kapele, a czasem jak bardowie, bez prądu, za to z gitarą i skrzypcami. Grać "inaczej" ale odnosić się do wielkiej tradycji stylowego grania.

08.08.2021, godz. 17:00
Na ludowo - Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”
Zagra, zatańczy i zaśpiewa Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”. Zespół pochodzi z województwa świętokrzyskiego. Powstał w czerwcu 2005 roku. Początkowo była to niewielka grupa , która z czasem powiększyła się o ludzi kochających muzykę ludowa, folklor i tradycję. Piosenki i melodie grupa czerpie ze swoich środowisk gdzie mieszka - od babć, dziadków, rodziców i znajomych. Od samego początku, do chwili obecnej bardzo dużym wsparciem dla zespołu jest współpraca z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Zakres współpracy obejmuje ustalanie programu, choreografii, strojów i zgodności z tradycją regionu świętokrzyskiego. „Wierna rzeka” bierze udział w różnych imprezach kulturalnych na terenie gminy, powiatu, całego kraju, a także w Europie.

15.08.2021, godz. 17:00
„Muzyka na wodzie” – koncert zespołu „Jania Band”

Zespól „Jania Band” występuje jako kwintet blaszany. Repertuar obejmuje muzykę o tematyce skralnej jak i świeckiej. Wykonuje muzykę klasyczną, ale też nie stroni od popularnej muzyki rozrywkowej. Skład zespołu: Klaudiusz Jania – trąbka, Andrzej Frydko – trąbka, Kamil Gibowski – puzon, Joachim Jania – eufomium, Sebastian Franiel - tuba.

22.08.2021, godz. 17:00
Pieśni operowe i operetkowe na głos i fortepian

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane arie i duety znakomtych kompozytorów takich jak: J.Strauss, E.Kalman, Fr.Lechar, G.Verdi, G.Puccini. Wykonawcy: Gabriela Silva, Weronika Kowolik, Maria Barnaś, Minghen Du, Aleksander Kruczek, Oskar Silva, Joanna Steczek - fortepian.

29.08.2021, godz. 17:00
Koncert kameralny „Lorien Trio”
W programie utwory F. Chopina, G.Faure, C.Debussy'ego, F. Mendelssohna I A. Kaczmarek- Bialic. Wystąpią: Alicja Molitorys- flet, Aleksandra Batog- altówka, Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa.

Miejsce: Park Miejski im. F. Kachla, okolice Stawu Północnego, od ulicy Olimpijskiej
Bilety: 5 zł - miejsca siedzące - ograniczona strefa biletowa.

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i przepisów sanitarnych.

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies