Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

22 lipca 2021
Ostatnia góra na najbliższym BCKinie plenerowym !

W piątek 23 lipca, o godz. 21:15 kolejna odsłona BCKina plenerowego, i jeden z NAJLEPSZYCH polskich filmów dokumentalnych „Ostania góra”.
Akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na drugi najwyższy szczyt Ziemi - K2, jedyny dotychczas niezdobyty zimą. Grupa wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia. Wyprawę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej mrocznej górze Nanga Parbat. Z ekipy Krzysztofa Wielickiego na ratunek wyruszają Adam Bielecki i Denis Urubko, którzy w wyniku brawurowej akcji ratują Elisabeth Revol. Jej partner wyprawy Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają na wcześniej obraną trasę i kontynuują wspinaczkę. Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.
Reżyseria: Dariusz Załuski, 2019, czas trwania: 83 minuty.
Spotykamy się na Placu Karin Stanek pod BECEK Bytomskie Centrum Kultury. Bilety w cenie 5 zł/osoby dostępne w kasie BECEK Bytomskie Centrum Kultury, na https://bilety.becek.pl/ oraz na 30 minut przed seansem.

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies