Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

14 września 2021
Zrewitalizowane mury oficyny Pałacu Tiele-Wincklerów otworzyły się dla publiczności

Od 11 do 13 września 2021 trwały Dni Otwarte w Parku Ludowym - Pałac w Miechowicach, który odwiedziło ponad 4 600 osób. W otoczeniu pałacu odbyły się m.in. zajęcia kreatywne dla dzieci, wystawa prezentująca historię rodu Tiele-Wincklerów, który zamieszkiwał miechowicki pałac, koncerty kameralne, plenerowe spektakle teatralne dla najmłodszych i dorosłych widzów, spotkania z ciekawymi gośćmi.

Pałacowi i jego mieszkańcom poświęcona jest czynna do końca września wystawa „Miechowice – Pałac i jego mieszkańcy”, której kuratorką jest Izabella Kühnel archeolożka, autorka publikacji i albumów m.in. o wielokulturowości dziejów naszego regionu, w tym o mieszkance pałacu Matce Ewie.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej kobiecie polecamy książkę autorstwa Izabella Kühnel oraz Magdaleny Goik "Anioł Miłosierdzia wśród dymów i mgły. O życiu Matki Ewy z Miechowic", którą można zakupić w cenie 25 zł w Pałac w Miechowicach oraz w kasie BECEK Bytomskie Centrum Kultury.

Zobacz program Pałacu w Miechowicach na wrzesień 2021 

 


 

 

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies