Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

25 listopada 2021
Zmodernizowaliśmy część słupów ogłoszeniowych!

W 2021 roku Bytomskie Centrum Kultury otrzymało dotację celową z Miasto Bytom na modernizację części słupów ogłoszeniowych znajdujących się w mieście. Słupy w znacznej mierze pamiętają jeszcze czasy przedwojenne, ich estetyka wymagała i wymaga poprawy. Zależało nam na tym, aby nie utylizować historycznych słupów, lecz pomóc im przetrwać, dlatego w sposób szczególny w tym zadaniu pomyślano o dwóch czynnikach: trwałości oraz jakości.  Zmodernizowaliśmy 11 słupów ogłoszeniowych na terenie Bytomia, znajdujących się w następujących lokalizacjach: Piłsudskiego/Żołnierza Polskiego, Plac Akademicki 3a, Aleja Legionów/Woźniaka (przy szpitalu), Piekarska 18, Strzelców Bytomskich/Fałata, Katowicka/Plac Sikorskiego, Plac Grunwaldzki, Krakowska/Rycerska, Wrocławska/Piekarska, Zabrzańska/Małgorzatki - z tyłu dworca PKP (przystanek tramwajowy), Żołnierza Polskiego/Smolenia. 
Zakres prac obejmował m.in. nałożenie siatki tynkarskiej wzorem metody wykorzystywanej przy ocieplaniu budynków, nałożenie masy tynkarskiej, wyrównanie powierzchni słupów do jednolitej powierzchni, czyszczenie i pomalowanie daszków na kolor grafitowy. Planowane są remonty następnych słupów w kolejnych etapach.

Wróć
Współpraca

Projekty Beceku

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies