Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

Aktualności

10 stycznia 2022
Przed nami XXII Zimowa Feriada Artystyczna 2022

Kochane Dzieci, Młodzież, Rodzice i Opiekunowie - z wielką radością zapraszamy Bytomskiego Centrum Kultury na Zimową Feriadę Artystyczną 2022. Na Uczestników czekają dwa tygodnie niezapomnianej zabawy, rozwoju, zdobywania nowych umiejętności, radości i spotkania nowych znajomych. 

PROGRAM ZIMOWEJ FERIADY ARTYSTYCZNEJ 2022  

Pierwszy tydzień ferii 

1. „EKSPERYMENTY CHEMICZNE”

Data: 14-18 lutego, w godzinach: 9:00 – 11:00.

Cena biletu: 120 zł/tydzień

Miejsce: sala Ambasada

Ilość miejsc: 20

Wiek: 6 -12 lat

Obudzimy naukowca w Twoim dziecku, po naszych warsztatach chemia nie będzie dla niego zupełnie obca - dostarczymy ogromną dawkę wiedzy i niesamowitych przeżyć wizualnych. Pokażemy, że chemia może być fascynująca, a zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży – ciekawe. Podczas warsztatu każdy z uczestników samodzielnie wykona bezpieczne eksperymenty pod okiem doświadczonych instruktorów. Na czas warsztatów dla każdego uczestnika zapewniamy: fartuszki, rękawiczki, okulary, niezbędny sprzęt laboratoryjny, bezpieczną zabawę pod okiem fachowców, scenariusz dostosowany do grupy wiekowej. W programie m.in. szalone eksperymenty - warsztaty z suchym lodem, mydełka dla każdego - warsztaty z produkcji mydełek, magiczny slime - warsztaty z kolorowymi glutkami, skala PH – warsztaty poznawania właściwości substancji; mieszanina - warsztaty podczas których poznamy magiczne właściwości rozdzielacza oraz stworzymy chemiczną lokomotywę, która zachwyci efektami wizualnymi nawet najbardziej wymagających uczestników.

Prowadzenie: Chemical World  - specjaliści od chemii, którzy w przyjazny sposób, za pomocą zabawy i prostych doświadczeń odkrywają przez młodymi ludźmi fascynujący świat nauki. Chemia oraz dzieci to ich dwie pasje, które postanowili połączyć i pokazać, że nauka jest niesamowita, a wiedza to jest potężna broń!

2.  „ROBIMY FILM”

Data: 15-18 lutego, w godz. 10:00 – 14:00, premiera filmu: 19 lutego, o godz. 12:00.

Cena biletu: 100 zł/tydzień

Miejsce: Sala „Akwarium”

Ilość miejsc: 20

Wiek: 8-15 lat

Zapraszamy  młodych miłośników kina, kamery, mikrofonu i oczywiście zdjęć na zajęcia "Robimy film". Poznacie kulisy technicznego i artystycznego kreowania filmowej rzeczywistości. Podczas warsztatów zdobędziecie między innymi umiejętności organizacji planu zdjęciowego, realizacji zdjęć, prowadzenia castingu, operowania kamerą i mikrofonem oraz wykonywania dekoracji i kostiumów. Dodatkowo dzięki współpracy w grupie nabędziecie nowych umiejętności pracy zespołowej. No i świat kina stanie się Wam jeszcze bardziej bliski.  Po wspólnym stworzeniu filmu, zapraszamy Uczestników wraz z rodzinami na jego premierę, która odbędzie się 19 lutego o godz. 12:00 w BECEKowej sali Gloria.

Prowadzenie: Marcin Skorek - twórca projektu, reżyser, doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, specjalizuje się w zagadnieniach audiowizualnej komunikacji kulturowej, manipulacji i perswazji w mediach.

Drugi tydzień ferii 

1. WARSZTATY WOKALNE

SUPER EDITION! TRENERKA - FINALISTKA CZWARTEJ EDYCJI MUST BE THE MUSIC

Data: 21-26 lutego, w godzinach: 12.30-15.00

Sala: ToTu

Cena: 200 zł/tydzień

Ilość miejsc: 15

Wiek: 12-18 lat

Fantastyczne zajęcia dla tych, którzy kochają śpiew i muzykę. Trenerka zapozna Was z techniką pracy nad oddechem, dykcją, emisją głosu, słuchem oraz interpretacją piosenki. W prosty i ciekawy sposób zostaną pokazane nowoczesne techniki śpiewu stosowane przez największe gwiazdy muzyki. Dzięki nim można śpiewać z taką łatwością, jak mówimy. Uczestnicy pod kierunkiem instruktorki stworzą znakomity zespół wokalny. Jednym słowem: pasja, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz integracja środowiska muzycznego. Przez 5 dni zajęć uczestnicy będą doskonalić swój warsztat wokalny, aby w sobotę 26 lutego wspólnie z grupą taneczną stworzyć niezapomniane finałowe show.

Prowadzenie: Kasia Grzesiek uzdolniona i wyróżniająca się niezwykłym, scenicznym magnetyzmem finalistka czwartej edycji popularnego programu Must Be the Music emitowanego w telewizji Polsat – gdzie spotkała się z wieloma pozytywnymi komentarzami jury i publiczności. Udział w programie był jedynie kolejnym, odważnym krokiem w muzycznej wędrówce, która trwa od jej najmłodszych lat. Kasia miała szczęście pracować z fantastyczną pedagog – Iloną Jagodą. Ta współpraca była dla niej bardzo inspirująca i wpłynęła na późniejsze wybory repertuarowe oraz autorskie próby twórcze nawiązujące do muzyki takich artystów jak: Norah Jones, Doris Day, Aretha Franklin, Elvis Presley, Katarzyna Groniec, Ray Charles i wielu innych, którzy do dziś są dla niej wzorem. Przez dwa lata koncertowała z zespołem gospel Ginger Vox. Współpracowała m.in. z wokalistami: Marcinem Czyżewskim, Leszkiem Stankiem, Maciejem Lipiną, Kubą Nyczem, raperami: Quebonafide, Dwa Sławy, producentami: Pawłem Kasperskim i Robertem Gajgierem.

WARSZTATY ZWIEŃCZY WSPÓLNY FINAŁOWY WYSTĘP ARTYSTYCZNY GRUPY WOLKANEJ I TANECZNEJ w dniu 26 lutego, o godz. 16:00, który zostanie zarejestrowany i umieszczony na YouTube Bytomskiego Centrum Kultury. Już dzisiaj zarezerwujcie swój i Waszych najbliższych czas na finałowy pokaz. 

2. WARSZTATY TANECZNE

SUPER EDITION! TRENER - ZWYCIĘZCA PROGRAMU YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz!

Data: 21-26 lutego, w godzinach: 9.00-12.00

Sala: ToTu

Cena: 250 zł

Ilość miejsc: 15

Wiek: 12-18 lat

Podczas warsztatów uczestnicy wejdą w wyjątkowy świat tańca. Przełamując wewnętrzne bariery każdy będzie mógł odnaleźć własną drogę taneczną. Nowe umiejętności, nabyte pokłady energii pozwolą na uzewnętrznienie poprzez ruch własnych emocji. Nauka nowych technik tanecznych pozwoli na stworzenie oryginalnych choreografii do wybranych piosenek. Przed Wami 5 dni wspaniałej warsztatowej pracy nad techniką, choreografią i wyrazem artystycznym. Przez 5 dni zajęć uczestnicy będą doskonalić swój warsztat taneczny, aby w sobotę 26 lutego wspólnie z grupą wokalną stworzyć niezapomniane finałowe show.

Prowadzenie: Mateusz „Sobek" Sobecko - tancerz, instruktor, choreograf ze Śląska. Założyciel i Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Taneczno - Artystycznego CULTURAL BAJZEL. Zwycięzca 8. edycji programu „You Can Dance - Po prostu tańcz!”, trener tańca XX edycji Zimowej Artystycznej Feriady  2020 w BECEKU. Człowiek, którego ambicja i ciężka praca doprowadziły do uczestnictwa w zawodach i mistrzostwach dużego formatu. Szkolił się w Los Angeles pod okiem znakomitych choreografów. W Nowym Jorku otrzymał stypendium w Broadway Dance Center.  Stworzył choreografie oraz występował w programach, takich jak:  You Can Dance - Po prostu tańcz!Top Model 6. edycja, Jaka to melodia, prowadził program taneczny You Can... Shake!, a także brał udział  w tanecznym spektaklu teatralnym Freedom.

WARSZTATY ZWIEŃCZY WSPÓLNY FINAŁOWY WYSTĘP ARTYSTYCZNY GRUPY WOLKANEJ I TANECZNEJ w dniu 26 lutego, o godz. 16:00, który zostanie zarejestrowany i umieszczony na YouTube Bytomskiego Centrum Kultury. Już dzisiaj zarezerwujcie swój i Waszych najbliższych czas na finałowy pokaz.

3. WARSZTATY TWORZENIA SCENOGRAFII

TWORZYMY SCENOGRAFIĘ DO WIDOWISKA WOKALNO-TANECZNEGO

Data: 21-25 lutego, w godzinach: 10.00-14.00

Sala: Akwarium

Cena: 120 zł/tydzień

Ilość miejsc: 20

Wiek: 6-12 lat

Pośpiech, improwizacja, artystyczny nieład, jak zbudować coś z niczego. Zazwyczaj zachwycamy się efektownymi dekoracjami na scenie, a czy wiecie jak one powstają? Najmłodsi uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję stworzyć pełną scenografię do widowiska wokalno-tanecznego stosując różne techniki plastyczne pod okiem doświadczonej instruktorki.

Prowadzenie: Joanna Strząbała - swoją drogę artystyczną rozpoczęła w Liceum Plastycznym w Zabrzu na kierunku dekorowanie wnętrz. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym, kierunek malarstwo. Dyplom główny obroniła w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika, dyplom dodatkowy w Pracowni Scenografii dr Marcela Sławińskiego i dr Katarzyny Sobańskiej-Strzałkowskiej. Absolwentka pedagogicznych studiów podyplomowych. Uczestniczka i laureatka konkursów plastycznych oraz realizatorka opraw scenograficznych m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Odbyła staż w Teatrze Śląskim w Katowicach, w pracowni plastycznej. Uczestniczyła w "Letniej Akademii Rękodzieła i Sztuki" organizowanej przez NCK w edycji 2020. Swoim bogatym doświadczeniem artystycznym dzieli się z uczestnikami warsztatów, prowadzonych od 5 lat w różnych instytucjach kultury.

SCENOGRAFIA stworzona podczas warsztatów zostanie zaprezentowana podczas WSPÓLNEGO FINAŁOWEGO WYSTĘPU ARTYSTYCZNEGO GRUPY WOLKANEJ I TANECZNEJ w dniu 26 lutego, który zostanie zarejestrowany i umieszczony na YouTube Bytomskiego Centrum Kultury. Już dzisiaj zarezerwujcie swój i Waszych najbliższych czas na finałowy pokaz. 

BCKINO ZAPRASZA NA SEANSE FILMOWE 

18 i 25 lutego 2022, godzina 9.30

Film: "Miś Bamse i Super Miód"
Wiek: 4+, film animowany z dubbingiem, czas trwania: 65 minut, Szwecja 2018 (premiera styczeń 2020)
Sala Gloria, cena biletu: 5 zł/osoby.

Zapraszamy do BCKina na film o przygodach dzielnego Misia Bamse i jego przyjaciół! Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik tej niezwykłej mikstury. Tymczasem Lis Reinard opracowuje sprytny plan, aby zająć miejsce Bamsiego jako bohatera. Jak Bamse poradzi sobie bez magicznego miodu? Czy jego przyjaciele zdążą wrócić z wyprawy zanim będzie za późno? Podczas tej przygody Bamse nauczy się, że bohaterstwo jest możliwe nawet bez magii bo wystarczy pozostać sobą i być gotowym, by nieść pomoc wszystkim mieszkańcom wioski.

18 i 25 lutego 2022, godzina 13.00 

Film:  "Mój brat ściga dinozaury"
Wiek: 11+, film familijny z dubbingiem, czas trwania: 101 minut, Włochy 2021 (premiera sierpień 2021)

Sala Gloria, cena biletu: 5 zł/osoby.

Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy - niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata. Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo.

Bilety dostępne w kasie BECEKu oraz online bilety.becek.pl

Dodatkowych informacji o Zimowej Feriadzie Artystycznej 2022 z przyjemnością udzieli Michał Kaczmarek, t: 32/ 389 31 09 w. 131; email: m.kaczmarek@becek.pl

 

Wróć
Współpraca

Projekty Beceku

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies