Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

AMBASADORZY nieMOŻLIWEGO - FUNDACJA ULICA

Każdy z nas marzy czasem o tym, by choć przez jeden dzień przełamać swoje granice, rozwiązać najtrudniejsze problemy, odczarować kompleksy. Od 28.06.2021 w BECEKU bytomskie dzieci i młodzież doświadczają tego, jak krok po kroku, wyzwanie po wyzwaniu, walczyć o swoje marzenia, o sobie, o swoje wartości …. CO robią? – STAJĄ SIĘ AMBASADORAMI nieMOŻLIWEGO.

Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA współrealizując Program Aktywności Lokalnej w Gminie Bytom tworzy niezwykłe miejsce Ambasadę nieMożliwego – miejsce, w którym bytomskie dzieci i młodzież znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą odkrywać swoją tożsamość, konfrontując ją z postawą Ambasadora nieMożliwego. Czyli osoby, która  ma odwagę marzyć o lepszym życiu i lepszym świecie, pokazując swoim zachowaniem, że niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje podejmuje wysiłek, żeby ją zmienić. Dzięki temu, Bytom staje się miejscem, w którym dbamy o rozwój Ambasadorów nieMożliwego. Dzięki warsztatom rozwijającym talenty i pasje, umiejętności osobiste i społeczne, wyposażamy dzieci i młodzież w oręż, dzięki któremu tworzą świat przepełniony marzeniami i radością. Codziennie przekraczając swoje granice tworzą swoją lokalną Ambasadę nieMożliwego. Wierzymy, że każde dziecko posiada w sobie potencjał, który pozwala mu na doświadczanie w swoim życiu pięknych i dobrych rzeczy, każdy pragnie marzyć i móc rozwijać swoje pasje. Każdy chce być doceniony i lubiany. Nie każdy ma na to szansę! Wiele dzieci, ze względu na trudną sytuację życiową w jakiej się znalazły, codziennie mierząc się z licznymi problemami, zaczyna wierzyć, że nie mają w sobie wystarczającej siły i mocy, by coś zmienić. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu  stworzyliśmy w Bytomiu w BECEKU miejsce – Ambasadę nieMożliwego, w której dzieci i młodzież otrzymują:

  • Możliwość bezpłatnego udziału w: warsztatach tematycznych z wybranej dziedziny w  ramach pracowni: artystycznej, dziennikarskiej, fotograficznej, muzycznej, plastycznej, szycia i projektowanie ubrań, medialnej, tanecznej - rozwijających ich pasje, talenty ale i umiejętności Ambasadora nieMożliwego,
  • Zajęcia w wakacje odbywają się od 28.06 do 24.07 PN-PT, 8:30-14:30
  • Zajęcia w roku szkolnym odbywają się od 04.09 do13.11, w soboty 9:00-15:00
  • Wycieczkach w ramach zajęć wakacyjnych,
  • Udział w kreatywnych zajęciach prowadzonych w Bytomskiej Ambasadzie nieMożliwego (w roku szkolnym), w której uczestnicy przez cały czas trwania projektu tworzą projekty artystyczne, medialne i streetworkingowe dla lokalnej społeczności.  
     

Uczestnicy zajęć to dzieci i młodzież zameldowane w Gminie BYTOM. Warsztaty prowadzimy dla 3 grup wiekowych:

  • KIDS 7-9 lat
  • JUNIOR 10-14 lat                        
  • YOUTH 15-18 lat

Rekrutacja trwa przez cały czas trwania projektu. Dlatego w każdym momencie można zgłosić dziecko do projektu. Po uzupełnieniu dokumentów zgłoszeniowych i ich dostarczeniu dziecko jest zapisane na listę rezerwową i w kolejności zapisu w miarę zwalniających się miejsc, jest zapraszane do udziału w zajęciach .
 LINK do dokumentów https://www.niemozliwego.pl/dokumenty-do-pobrania/
 
Dokumeny należy wydrukować, podpisać i dostarczyć na recepcję do BECEK’u oraz poinformować koordynatora Fundacji  telefonicznie lub mailowo o ich dostarczeniu.

Nikola Tomska | Telefon: 500 449 352 | nikola@fundacjaulica.pl
Agata Gemser-Wrębiak  | Telefon: 512 577 667 | agata@fundacjaulica.pl
Natalia Soja | Telefon: 505 879 503 natalia@fundacjaulica.pl

      

W Ambasadzie budujemy w dzieciach, młodzieży, ale i dorosłych odwagę, by marzyć o lepszym życiu i lepszym świecie oraz wspieramy ich w zmianie swojego życia. Pytanie, jak to możliwe, że uczestnicy projektu, potrafią otworzyć się przed grupą, trenerami, sobą samymi, by podjąć decyzję o nowym spojrzeniu na siebie i świat – nasuwa się samo.

 To nie magia, to ciężka, ale i piękna praca trenerów, samych uczestników i naszego zespołu Fundacji ULICA – odpowiada zapytany o proces pracy Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA, Adrian Kowalski – nasze metody są wypadkową pasji, otwartości, ale i wielu lat pracy  streetworkingowej oraz rozwojowej. Na bazie programu Tożsamość Ambasadorów nieMożliwego oraz programu rozwoju pasji i talentów, a także dbałości o odkrywanie potencjału drzemiącego w naszych dzieciach i młodzieży – pracujemy nad kwestią nazywania wartości, definiowania celów, w tym próbie (szczególnie w przypadku najstarszych uczestników) przyjrzenia się celom życiowym, a przy tym znakomicie się bawimy.

Zespół pracuje w dwóch trybach wakacyjnym (zajęcia odbywają się od PN do PT w BECEKU oraz Szkole Podstawowej nr 46)  oraz od września weekendowym (zajęcia sobotnie). Uczestnicy to 280 osób, którzy określając swoje zainteresowania zostali przyporządkowani do 8 pracowni tematycznych: artystycznej, dziennikarskiej, fotograficznej, muzycznej, plastycznej, szycia i projektowanie ubrań, medialnej, tanecznej oraz do 3 grup wiekowych: KIDS 7-9, JUNIOR 10-14 oraz YOUTH 15-18 lat.  

Projektowi kibicuje i angażuje się w jego realizację wielu wspaniałych ludzi. Jacek Bończyk jest np. autorem słów wakacyjnego hymnu Ambasadorów: Zawsze poszukuj nieMożliwego, do którego teledysk stworzył nieMożliwy zespół BECEKU.

 Rekrutacja do projektu jest otwarta, dzieci można zgłaszać stale, zespół Fundacji będzie zapraszał nowych uczestników, w miarę zwalniających się miejsc. Czy warto?
„Dzień dobry! Moich dzieci miało nie być jutro i w środę, ale tak im się spodobało, że rezygnują z wypadu w góry by być To prawdziwie niemożliwy projekt - dziękuję ” (SMS otrzymany od mamy w pierwszych dniach zajęć)

Więcej informacji o nieMożliwym projekcie można znaleźć na stronie internetowej:  https://www.niemozliwego.pl/bytom-ambasada-niemozliwego/ oraz kontaktując się z Zespołem Fundacji ULICA - Adrian Kowalski | Telefon 512 337 937 | ulica@fundacjaulica.pl; Agata Gemser-Wrębiak | Telefon: 512 577 667 | agata@fundacjaulica.pl


Współpraca

Projekty Beceku

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies