Każdy z nas marzy czasem o tym, by choć przez jeden dzień przełamać swoje granice, rozwiązać najtrudniejsze problemy, odczarować kompleksy. Od 28.06.2021 w BECEKU bytomskie dzieci i młodzież doświadczają tego, jak krok po kroku, wyzwanie po wyzwaniu, walczyć o swoje marzenia, o sobie, o swoje wartości …. CO robią? – STAJĄ SIĘ AMBASADORAMI nieMOŻLIWEGO.
Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA współrealizując Program Aktywności Lokalnej w Gminie Bytom tworzy niezwykłe miejsce Ambasadę nieMożliwego – miejsce, w którym bytomskie dzieci i młodzież znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą odkrywać swoją tożsamość, konfrontując ją z postawą Ambasadora nieMożliwego. Czyli osoby, która ma odwagę marzyć o lepszym życiu i lepszym świecie, pokazując swoim zachowaniem, że niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje podejmuje wysiłek, żeby ją zmienić. Dzięki temu, Bytom staje się miejscem, w którym dbamy o rozwój Ambasadorów nieMożliwego. Dzięki warsztatom rozwijającym talenty i pasje, umiejętności osobiste i społeczne, wyposażamy dzieci i młodzież w oręż, dzięki któremu tworzą świat przepełniony marzeniami i radością. Codziennie przekraczając swoje granice tworzą swoją lokalną Ambasadę nieMożliwego. Wierzymy, że każde dziecko posiada w sobie potencjał, który pozwala mu na doświadczanie w swoim życiu pięknych i dobrych rzeczy, każdy pragnie marzyć i móc rozwijać swoje pasje. Każdy chce być doceniony i lubiany. Nie każdy ma na to szansę! Wiele dzieci, ze względu na trudną sytuację życiową w jakiej się znalazły, codziennie mierząc się z licznymi problemami, zaczyna wierzyć, że nie mają w sobie wystarczającej siły i mocy, by coś zmienić. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu stworzyliśmy w Bytomiu w BECEKU miejsce – Ambasadę nieMożliwego, w której dzieci i młodzież otrzymują:
Uczestnicy zajęć to dzieci i młodzież zameldowane w Gminie BYTOM. Warsztaty prowadzimy dla 3 grup wiekowych:
Rekrutacja trwa przez cały czas trwania projektu. Dlatego w każdym momencie można zgłosić dziecko do projektu. Po uzupełnieniu dokumentów zgłoszeniowych i ich dostarczeniu dziecko jest zapisane na listę rezerwową i w kolejności zapisu w miarę zwalniających się miejsc, jest zapraszane do udziału w zajęciach .
LINK do dokumentów https://www.niemozliwego.pl/dokumenty-do-pobrania/
Dokumeny należy wydrukować, podpisać i dostarczyć na recepcję do BECEK’u oraz poinformować koordynatora Fundacji telefonicznie lub mailowo o ich dostarczeniu.
Nikola Tomska | Telefon: 500 449 352 | nikola@fundacjaulica.pl
Agata Gemser-Wrębiak | Telefon: 512 577 667 | agata@fundacjaulica.pl
Natalia Soja | Telefon: 505 879 503 natalia@fundacjaulica.pl
W Ambasadzie budujemy w dzieciach, młodzieży, ale i dorosłych odwagę, by marzyć o lepszym życiu i lepszym świecie oraz wspieramy ich w zmianie swojego życia. Pytanie, jak to możliwe, że uczestnicy projektu, potrafią otworzyć się przed grupą, trenerami, sobą samymi, by podjąć decyzję o nowym spojrzeniu na siebie i świat – nasuwa się samo.
To nie magia, to ciężka, ale i piękna praca trenerów, samych uczestników i naszego zespołu Fundacji ULICA – odpowiada zapytany o proces pracy Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA, Adrian Kowalski – nasze metody są wypadkową pasji, otwartości, ale i wielu lat pracy streetworkingowej oraz rozwojowej. Na bazie programu Tożsamość Ambasadorów nieMożliwego oraz programu rozwoju pasji i talentów, a także dbałości o odkrywanie potencjału drzemiącego w naszych dzieciach i młodzieży – pracujemy nad kwestią nazywania wartości, definiowania celów, w tym próbie (szczególnie w przypadku najstarszych uczestników) przyjrzenia się celom życiowym, a przy tym znakomicie się bawimy.
Zespół pracuje w dwóch trybach wakacyjnym (zajęcia odbywają się od PN do PT w BECEKU oraz Szkole Podstawowej nr 46) oraz od września weekendowym (zajęcia sobotnie). Uczestnicy to 280 osób, którzy określając swoje zainteresowania zostali przyporządkowani do 8 pracowni tematycznych: artystycznej, dziennikarskiej, fotograficznej, muzycznej, plastycznej, szycia i projektowanie ubrań, medialnej, tanecznej oraz do 3 grup wiekowych: KIDS 7-9, JUNIOR 10-14 oraz YOUTH 15-18 lat.
Projektowi kibicuje i angażuje się w jego realizację wielu wspaniałych ludzi. Jacek Bończyk jest np. autorem słów wakacyjnego hymnu Ambasadorów: Zawsze poszukuj nieMożliwego, do którego teledysk stworzył nieMożliwy zespół BECEKU.
Rekrutacja do projektu jest otwarta, dzieci można zgłaszać stale, zespół Fundacji będzie zapraszał nowych uczestników, w miarę zwalniających się miejsc. Czy warto?
„Dzień dobry! Moich dzieci miało nie być jutro i w środę, ale tak im się spodobało, że rezygnują z wypadu w góry by być To prawdziwie niemożliwy projekt - dziękuję ” (SMS otrzymany od mamy w pierwszych dniach zajęć)
Więcej informacji o nieMożliwym projekcie można znaleźć na stronie internetowej: https://www.niemozliwego.pl/bytom-ambasada-niemozliwego/ oraz kontaktując się z Zespołem Fundacji ULICA - Adrian Kowalski | Telefon 512 337 937 | ulica@fundacjaulica.pl; Agata Gemser-Wrębiak | Telefon: 512 577 667 | agata@fundacjaulica.pl