Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

BAŚKA - Becekowa Alternatywna Świetlica Kobiecej Aktywności

BAŚKA, czyli Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności.
Na realizację tego projektu, w 2020 roku pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków Kulczyk Foundation. W tym samym roku rozpoczęliśmy remont jednego z pomieszczeń Bytomskiego Centrum Kultury. Pomieszczenia, które było smutne, w którym realizowane były zajęcia, ale nie było czuć w nim magii. Jesteśmy pewni, że ta magia zadzieje się wraz z realizacją kobiecych projektów, ponieważ BAŚKA została stworzona przez kobiety i z myślą o kobietach. Marzymy aby BAŚKA była miejscem, w którym niezależnie od wieku, statusu materialnego, poglądów politycznych, wszystkie Panie będą mogły spełniać swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia, uwrażliwiać się na problemy i potrzeby innych, a przede wszystkim twórczo i aktywnie spędzać czas – czas tylko dla siebie. Do współpracy zaprosiliśmy bytomskie stowarzyszenia m.in. Amazonki Bytom, Polski Związek Niewidomych – Koło Bytom, Ligę Kobiet Nieobojętnych i Piękną Stronę Miasta.

Szczegóły na temat naszej działalności będziemy zdradzać wraz z czasem i wraz z poluzowaniem kolejnych obostrzeń covidowych. Planujemy, aby w przestrzeni BAŚKI działy się zajęcia artystyczne, twórcze, medyczne dot. samobadania piersi, zajęcia z polskiego języka migowego (PJM), a także zajęcia, które mają nas uwrażliwić na potrzeby osób niewidomych. Część zajęć prowadzonych w BAŚCE będzie inicjowana przez Bytomskie Centrum Kultury, a część będzie realizowana przez Panie, które będą chciały u nas spełniać swoje zamierzenia, pomysły - kreatywne, artystyczne, twórcze.  Ważnym aspektem realizacji tego projektu jest powstanie społeczności aktywnych kobiet wokół naszej instytucji - społeczności, dla której i z którą będziemy mogli realizować swoje działania.

Zajęcia w ramach BAŚKI wystartują jak tylko będziemy mogli Państwa zaprosić do siebie, do naszego budynku i realizować zajęcia edukacyjne i warsztatowe. Program tych zajęć, daty, godziny – będą dostępne na naszej stronie internetowej i na ulotkach, które wkrótce znajdziecie w przestrzeni miejskiej. Jeśli któraś z Pań  jest zainteresowana udziałem, albo organizacją  zajęć w przestrzeni BAŚKI bardzo serdecznie prosimy o kontakt - wysłanie wiadomości na adres baska@becek.pl. Serdecznie zapraszamy.

TAK BYŁO                                                                                                                                 
                                      

TAK JEST W BAŚCE

           


Współpraca

Projekty Beceku

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies