Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

BCKino

O repertuar w BCKinie dba Anna Papierzańska.
Projekcje BCKina odbywają się w sali ToTu (Klub Filmowy, filmy premierowe) oraz w kameralnej sali Ki - Nowej.

 

  • Klub Filmowy – prezentacja filmów artystycznych, ambitnych z całego świata; umożliwienie widzom zapoznania się z największymi dziełami kinematografii, upowszechnianie sztuki X Muzy, poszerzanie wiedzy na temat filmu.

     
  • Kino studyjne - w listopadzie 2011 r w BCKinie, obok tradycyjnych już, poniedziałkowych spotkań w Klubie Filmowym, uruchomiliśmy także regularne seanse kinowe. Od piątku do czwartku w sali "Ki-Nowa", której nazwę wybraliśmy w konkursie, przeprowadzonym wśród widzów, obejrzeć można filmy cenionych reżyserów, ambitne, z przesłaniem - słowem filmy nie dla każdego, znane z kin studyjnych. Już po dwóch miesiącach od uruchomienia tych projekcji, nasze BCKino wyróżniono prawem do przedpremierowego pokazu.  Z początkiem 2012 r. BCKino ponownie zostało przyjęte do Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, co nas dodatkowo motywuje do dalszego rozwoju. Od 5 sierpnia 2015 roku BCKino ma status kina studyjnego.

 

 

„KinoSzkoła. Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.

Edycja VIII, rok szkolny 2018/2019 - ulotka do pobrania

    

W minionym roku szkolnym przeprowadzono ponad 2000 zajęć, w których wzięło udział ponad 250 000 uczestników w przeszło 60 miastach Polski. Poszerzono ofertę dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych o warsztaty społeczne, w których poruszane będą zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej, relacji społecznych i umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami. Niezmiennie  najważniejszym cyklem dla szkół wszystkich etapów kształcenia będzie cykl profilaktyczno-społeczny „Filmowe drogowskazy”, obejmujący prelekcję i projekcję pełnometrażowego filmu (w przestrzeni sal kinowych) oraz zajęcia pofilmowe prowadzone przez nauczyciela w gronie klasy. Dzięki tym analizom i nauczyciele, i rodzice będą mogli przygotować dzieci i młodzież do jeszcze pełniejszej recepcji filmu, a także siebie – do dyskusji po obejrzeniu filmu. Kontakt młodego człowieka z wartościowym dziełem filmowym stwarza bowiem idealną sytuację do podejmowania rozmów o najtrudniejszych nawet tematach.

 

 

INFORMACJE O CYKLACH Z PROJEKCJĄ FILMÓW PEŁNOMETRAŻOWYCH:


Cykl profilaktyczno-społeczny FILMOWE DROGOWSKAZY polecamy jako uzupełnienie GODZIN WYCHOWAWCZYCH. Tematy prelekcji oraz dobór filmów powstały w oparciu o treści podstaw programowych nauczania przedmiotów: etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, a także na podstawie autorskich projektów profilaktycznych.

Cykl przyrodniczy stanowi uzupełnienie edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

Cykl „Rekolekcje z filmem” – umożliwia podjęcie refleksji religijnych dzięki kontaktowi z dziełem filmowym.
Zajęcia proponujemy w czasie Wielkopostnym (propozycja dla katechetów).

 

Autorzy programu:
Dyrektorem programowym IPEM „KinoSzkoła” jest dr Joanna Zabłocka-Skorek, filmoznawczyni, pedagożka, certyfikowana trenerka PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej. Dysertację doktorską pt.: „Aksjologiczne aspekty edukacji audiowizualnej w kontekście dominujących postaw odbiorczych uczniów polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Więcej o projekcie na stronie: www.kinoszkola.pl

 

CENA BILETÓW:
9 zł/os bez transportu,
12 zł/os z transportem* Bytom, 
14 zł/os z transportem* poza Bytomiem, nauczyciele bezpłatnie.

*Transport obowiązuje tylko w przypadku przedszkoli oraz klas I-III SP.

 

Karnety (tylko na zajęcia warsztatowe): na 5 spotkań - 40 zł/os.

                                                                na 7 spotkań - 52 zł/os.

                                                                na 9 spotkań - 63 zł/os.


 

Kontakt

Anna Bula
T: 32/ 389 31 09 w.106
E: a.bula@becek.pl

Pliki do pobrania

Karta zgłoszeniowa do pobrania

KinoSzkola 2017/2018 - katalog


 


Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies