Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

Becek Czyta

 

„BECEK CZYTA. BYTOMSKI FESTIWAL LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY”

13 - 16 października 2022 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

13.10.2022/ CZWARTEK/

DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

10:00 / Bytomskie Centrum Kultury, sala ToTu / +11 

Czy są książki, dzięki którym dogadasz się nie tylko z innymi, ale też ze sobą?
Wyobraźcie sobie, że czytacie książkę, dzięki której będzie Wam po prostu lepiej. Okaże się, że przed wami mnóstwo radosnych, dobrych chwil, a problemy nie są aż tak duże, a złe wiadomości, które do was docierały, wcale nie są takie złe. Podczas tego spotkania poznacie nie tylko pomysłową, pełną energii Jagnę, ale też jej kolegę, nieśmiałego Tymka. Zgłębicie wiele dziewczyńskich i chłopackich spraw – tak, tak, są sprawy dziewczyńskie i sprawy chłopackie. Dowiecie się też co zrobić, by uwierzyć w siebie! Nie wierzycie? To uwierzcie!  Będzie zaskakująco, będzie inspirująco – innymi słowy: będzie się działo… Prowadzenie: Anna Bukowska, kierownik działu marketingu i PR w Wydawnictwie Czarna Owca (imprinty: Echa, ToTamto). Zapisy dla grup szkolnych: becekczyta@becek.pl, t. 32/ 389 31 09 w.100. Czas trwania: do 90 minut/ Bilety 1 zł/os.


OTWARCIE FESTIWALU/ DLA WSZYSTKICH, W KAŻDYM WIEKU

17:30/ Bytomskie Centrum Kultury, sala ToTu/ wiek 1-101

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem – ekspertem i popularyzatorem sfery poprawności języka, profesorem nauk humanistycznych, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, autorem licznych programów radiowych i telewizyjnych, twórcą wielu publikacji m.in:  „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „Zwierzyniec”, a także współautorem publikacji: „Pokochawszy. O miłości w języku”. „Wszystko zależy od przyimka”, „Na drugie Stanisław”. Czas trwania: 70 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

18:40/ Bytomskie Centrum Kultury, foyer/ wiek 1-101

Otwarcie wystawy „Dzieci wsi”: Autor: prof. Jindřich Štreit; kurator: dr. Arkadiusz Gola
Tegorocznej edycji Festiwalu  towarzyszyć będzie wystawy wybitnego czeskiego fotografika, pedagoga Jindřicha Štreita profesora Instytutu Twórczej Fotografii Śląskiego Uniwersytetu w Opavie, uznawanego za jednego z najważniejszych czeskich dokumentalistów. Wystawa którą zobaczycie, to fennomenalne czarno-białe zdjecia, które weszły do kanonu nie tylko czeskiej ale i światowej kultury, dokumentują życie i społeczności dzieci, u nas będą  wydrukowane w dużym formacie i pokazane podczas festiwalowych spotkań. 

 

14.10.2022 / PIĄTEK/

DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH i WCZESNOSZKOLNYCH

9:30/ Bytomskie Centrum Kultury, sala ToTu/ wiek +4

Misia i jej mali pacjenci zapraszają najmłodszych na spotkanie z Anielą Cholewińską-Szkolik, autorką książeczek o dzielnej weterynarz Misi, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Podczas spotkania dzieci będą miały możliwość spotkania z pieskami do adopcji z bytomskiego schroniska dla zwierząt. Wiek +4. Zapisy dla grup: becekczyta@becek.pl, t. 32/ 389 31 09 w.100. Czas trwania: do 90 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

17:00 / Bytomskie Centrum Kultury / kawiarenka/ wiek +7.

Pippi z Bajzlowego Dōmku i jeji świat. Pippi Långstrump to nojsiylniyjszo, nojmilszo, nojfajniyjszo i nojbogatszo dziouszka na cołkim świecie. Miyszko cołkiym sama we Bajzlowym Dōmku, ino ze swojim kōniym i małpiczkōm, co sie mianuje Pōn Nilsson. Mo tyż kofer ze złotymi monetami… A my trefiymy sie z Rafałym Szymōm, tumaczem, pisorzem, popularyzatōrem ślōnskij mowy. Przekłodo na ślōnski tak literatura (bez przikłod "Pippi Långstrump"), jak i programy (bp. Firefox). Kludzi trefy i zajyńcia ô ślōnskij godce i kulturze: z dzieciami i z majoryntnymi. Czas trwania: do 50 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

FESTIWAL W BIBLIOTECE

17:00/ Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego, rotunda/ wiek +3

Otwarcie wystawy ilustracji pt. MARZENIA KRASNOLUDKÓW, autorstwa Macieja Szymanowicza. Zabierzemy Was w podróż po domu, w którym trawnik marzy o prysznicu, poznacie samosprzątające się klocki,  zobaczycie w jakich pozycjach najlepiej się marzy i w ogóle wszystko Was na tej wystawie zaskoczy, bo to wystawa o MARZENIACH i o KRASNOLUDKACH, które mieszkają w szufladach i tam schowane również bujają w obłokach.
 

17:15 / Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego/ wiek +4

Spotkanie i warsztat z Maciejem Szymanowiczem. Zastanawialiście się kiedyś czym są marzenia, albo nad tym skąd się biorą? My znamy osobę, która potrafi odpowiedzieć na to pytanie, i co więcej napisała i zilustrowała książkę o MARZENIACH. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Maciejem Szymanowiczem, znanym Wam bardzo dobrze z książki o Krasnoludkach ich głupotkach, faktach i mitach. Będzie śmiesznie, kreatywnie i bardzo twórczo!

 

Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi

18:00/ Bytomskie Centrum Kultury /sala ToTu/

NutkoSfera – CeZik dzieciom, koncert

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego... Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu Cezika w Bytomskim Centrum Kultury 14 października (piątek) o godz. 18.00. Bilety do nabycia w kasie BECEKu oraz online www.becek.pl.

 

15.10.2022/ SOBOTA/

DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZICÓW
 

10:00/ Bytomskie Centrum Kultury /kawiarenka/wiek +0

Książka bez słowa, to książka obrazkowa warsztaty dla młodych rodziców i ich dzieci, pokazujące jak ważne jest obycie maluszka z pierwszą książką, którą jest książeczka obrazkowa. Jak się nią posługiwać, jak pokazywać dziecku ilustracje, jak je wykorzystywać do wczesnej edukacji dziecka. Warsztaty poprowadzi Grażyna Dobrzelecka - absolwentka studiów magisterskich informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji plastycznej i techniki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

10:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ki-Nowa/wiek +9

Ahoj przygodo! Zapraszamy na spotkanie z Arturem Pacułą autorem niezwykłych książek przygodowych m.in. „Gdzie jest dziewczyna z nutami?” czy „Gdzie jest dukat króla Zygmunta?”. Będą pogonie, włamania i prawdziwe śledztwo, a także żeglarska przygoda. Przede wszystkim jednak niezapomniana lekcja historii. Czas trwania: 50 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

11:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ foyer/wiek + 1

KOZIOŁEK MATOŁEK - spotkanie z żywą maskotką, ulubiony koziołek z Pacanowa zawita do Bytomia. Czas trwania: 45 minut.
 

11:45/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/wiek + 9

Pan Barnaba zwiedził cały świat, mówi w kilku językach, poznał Marię Skłodowską-Curie i Alberta Einsteina, a do tego jest kotem. Ma własne zdanie i zdecydowanie nie lubi głaskania, ani towarzystwa dzieci, jednak do jednego trzynastolatka z czasem się przekona. Barnaba przybył do Krakowa z misją potwierdzenia tajemniczej hipotezy wartej milion dolarów. Czy mu się powiedzie, dowiecie się ze spotkania połączonego z warsztatem, z Katarzyną Kalistą - autorką książki „Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza”, gdzie poruszone są tematy związane z poczuciem wyobcowania w grupie, zmianą szkoły czy uzależnieniem od komputera. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

12:00-14:00/ Czytanie i budowanie - wyobraźni pobudzanie/sala Baśka/ wiek +6

Twoje dziecko kocha klocki? My sprawimy że pokocha również czytanie. Zapraszamy na zajęcia w wyjątkowej atmosferze, podczas których będziemy czytać książki festiwalowych gości, a następnie wspólnie budować i bawić się za pomocą uwielbianych przez dzieci klocków. Będziemy tworzyć bohaterów z książek oraz wszelkiego rodzaju budowle i konstrukcje dzięki którym pobudzimy u dzieci spostrzegawczość, kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, rodzice mile widziani – opowiemy Wam jak wpleść czytanie w codzienne zabawy z dzieckiem. Na wspólne budowanie można dołączyć o dowolnej porze w godz. 12:00-14:00. Czas trwania: 120 minut (można dołączyć w każdym momencie). Bilety 1 zł/ os.
 

12:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ kawiarenka /wiek +3

Misioczki Ślonzoczki, śpiąca królewna z Lipin, złota rybka z Rybnika, psioki Czesioki zapraszają na spotkanie z Markiem Szołtyskiem autorem niezwykłych książek o Śląsku dla małych i dużych. W bajkowy i dowcipny sposób będziemy opowiadać o śląskiej kulturze dobrze się przy tym bawiąc i poznając ciekawostki dotyczące regionu. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

13:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ki-Nowa/wiek +11

Fascynują Was wielkie budowle? Kochacie przyrodę? Lubicie opowieści szpiegowskie? A może uwielbiacie konstruować? Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Ludwig-Słomczyńską, autorką serii „Oni zmienili świat”, która opowiada o niezwykłych ludziach. Podczas spotkania autorka opowie o Simonie Kossak, Krystynie Skarbek, Mieczysławie Bekkerze i Erneście Malinowskim. Gwarantujemy, to będzie szalenie ciekawe i inspirujące spotkanie. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

13:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/wiek +1

KICIA KOCIA - spotkanie z żywą maskotką, ulubienicą maluchów. Czas trwania: 45 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

14:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/+ 6

Biuro Śledcze Trop Sekret zaprasza na spotkanie z Joanną Jagiełło - autorką książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z czytelnikami autorka zaprosi do świata przygody i opowie m.in. o bohaterach swojej najnowszej książki „Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji”. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

15:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ kawiarenka/wiek +2

Jadzia Pętelka to ulubiona bohaterka książeczek, która przeżywa te same problemy co Wy. Jadzia Pętelka ma gila to najnowsza książeczka, która swoją premierę będzie miała podczas naszego Festiwalu. Za bohaterką i jej katarkowymi problemami będziecie podążali wraz z ich autorką Barbarą Supeł, z którą spotkacie się podczas pętelkowo maluszkowych warsztatów. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

15:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Antresola/wiek + 6

Spotkanie i warsztaty z najmłodszą pisarką Festiwalu Polą Stępniewicz oraz jej pieskiem Pineską (przez „s”), autorką książki „Kto mieszka za meblami?”, wielką miłośniczką zwierząt. I właśnie o zwierzątkach domowych będzie na warsztatach mowa – co więcej, zdecydujecie, które zwierzątko jest Wam najbliższe i wykonacie maski z ich podobizną. Po zakończonych warsztatach maski zabierzecie ze sobą do domu. I jeszcze jedna niespodzianka, każdy uczestnik warsztatów otrzyma książkę Poli z dedykacją. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

16:15/ Bytomskie Centrum Kultury /kawiarenka/wiek + 5

Bon ton, czyli savoir vivre dla dzieci – zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, podczas którego spróbujemy odpowiedzieć na pytania - Co to jest savoir-vivre i czy znaczy to samo co bon-ton? Kim właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Jak wychowany dobrze człowiek zachowuje się w różnych sytuacjach? Gwarantujemy, że każdy z Was przychodząc na spotkanie otrzyma odpowiedzi na te pytania, a co więcej będzie mógł zadać własne. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi

14:00/ Bytomskie Centrum Kultury /sala TuTu/

NutkoSfera – CeZik dzieciom, koncert

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego... Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu Cezika w Bytomskim Centrum Kultury 15 października (sobota) o godz. 14.00. Bilety do nabycia w kasie BECEKu oraz online www.becek.pl.

 

FESTIWAL W BIBLIOTECE

10:00-14:00/ Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego, rotunda/ czytalenia dla dzieci/ +4

Festiwalowe oprowadzanie po wystawie pt. MARZENIA KRASNOLUDKÓW, autorstwa Macieja Szymanowicza. Czekają na was krasnoludki i ich kolorowy świat, a w nim... poznacie codzienne zmagania, no i marzenia naszych bohaterów, a na dokładkę weźmiecie udział w warsztatach plastycznych nawiązujących do wystawy. Na wydarzenie można dołączyć o dowolnej porze, w godz. 10:00-14:00.
 

16.10.2022/ NIEDZIELA/

DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZICÓW
 

09:45/ Bytomskie Centrum Kultury/ kawiarenka/

Czytamy do brzuszka – czytelnictwo prenatalne, warsztaty. Spotkanie dla przyszłych mam. Głośne czytanie książek, tak jak słuchanie muzyki czy mówienie „do brzuszka” ma wpływ na rozwój dziecka, jego zachowania. Kolejnym pozytywnym aspektem czytania na głos w okresie ciąży jest oswajanie z taką formą spędzania czasu. Dla mam z dysfunkcjami słuchu/mowy będziemy promowali czytanie dzieciom za pomocą audiobooków. Warsztaty poprowadzi Grażyna Dobrzelecka absolwentka studiów magisterskich informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji plastycznej i techniki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Czas trwania: 70 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

10:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/wiek + 4

Piłka nożna w grze - spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, autorem książki „Więcej niż klub” opowiadającej historię Filipa (ksywka: Messi) i Marka (ksywka: Ronaldo), którzy żyją piłką nożną - drużyna jest ich rodziną, a trener drugim ojcem. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

10:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ foyer /wiek + 1

REKSIO - spotkanie z żywą maskotką. Czas trwania: 45 minut.
 

11:00/ Bytomskie Centrum Kultury /kawiarenka/ wiek +4

Frania siostra Ryśka i Anielki to kolejna, po Stasiu i Jadzi Pętelce ulubiona bohaterka książeczek napisanych przez Barbarę Supeł. Podczas warsztatów z autorką bliżej poznacie Franię, jej rodzinę i przyjaciół, przedszkole, a także dowiecie się jak prosto jest być życzliwym, pomocnym i asertywnym, a także jak fajna jest współpraca. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

11:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/wiek + 6

Na ludowo – zapraszamy na oszałamiająco kolorowe warsztaty wprowadzające w magiczny świat wiejskiego życia prowadzone przez Annę Kaźmierak  absolwentkę Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi, malarkę, ilustratorkę i graficzkę, która zgłębia tradycyjną kulturę polskiej wsi. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.

 

11:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Antresola/ wiek +8

Wirtualne światy – fantastyczna przygoda z technologią wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia dla dzieci i młodzieży wprowadzające w świat technologii wirtualnej rzeczywistości. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli przetestować różnorodne aplikacje pozwalające podróżować po całym świecie, zwiedzać muzea i galerie, przenieść się do parku pełnego dinozaurów, poczuć siłę muzyki. Zajęcia wykorzystują gogle do wirtualnej rzeczywistości Oculus. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli też stworzyć własne kartonowe gogle, w których wykorzystuje się smartfony, by uruchomić wirtualną rzeczywistość. Prowadzenie: Karol Baranowski. Czas trwania  60 minut/ Bilety: 1 zł/os.

 

12:15/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/wiek + 10

Zapraszamy na spotkanie z Joanną Olech, autorką książki o Dynastii Miziołków czyli zabawnym serialu powieściowym dla dzieci i młodzieży. Książki, to pamiętnik chłopca, który - tak jak wszyscy jego rówieśnicy – przeżywa swoje problemy z rodzicami i rodzeństwem, przyjaźnie z kolegami, pierwszą miłość. Miziołek to bystry chłopak, który ma zdrowy dystans do samego siebie i świata, potrafi ocenić swoje kłopoty i opisać je z godnym pozazdroszczenia humorem. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

13:30/  Bytomskie Centrum Kultury /sala Ki-Nowa/ wiek +8

Filmowo – książkowo czyli Za duży na bajki – czy pamiętacie film o tym tytule? a czy wiecie, że film powstał na podstawie książki i scenariusza filmowego, które napisała Agnieszka Dąbrowska? Z autorką będziecie mieli okazję się spotkać osobiście, co więcej zadać pytania dotyczące powstania książki i filmu oraz uwaga…. wskazówek dotyczących pisania scenariusza filmowego. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

14:45/ Bytomskie Centrum Kultury /sala Ki-Nowa/ warsztaty dla rodziców

Social media czy książka lekarstwem na samotność? – warsztaty dla rodziców, które poruszą temat związany z social mediami – ich wpływem na funkcjonowanie młodych ludzi oraz zastanowimy się nad rolą książek w budowaniu tożsamości dzieci i młodzieży oraz w jaki sposób, my jako rodzice, możemy spotkać się z naszymi dziećmi między tym co realne a tym co wirtualne. Warsztaty poprowadzi Paweł Dobrzelecki trener, animator, Ambasador Stowarzyszenia LABiB. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
 

15:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/wiek +1

KICIA KOCIA - spotkanie z żywą maskotką, ulubienicą maluchów. Czas trwania: 45 minut/ Bilety 1 zł/os. 
 

Literacka Podróż Hestii – Partner Festiwalu

15:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ kawiarenka BECEKu /wiek + 7

Spotkanie z Laureatką konkursu z 2021 roku Katarzyną Ryrych. Wspólnie z autorką wybierzemy się na RODOS czyli Rodzinnych Ogródków Działkowych (Ogrodzonych Siatką). W Dziczy, czyli najbardziej niedostępnym i zarośniętym zakątku ogródków, chłopcy spędzają lato w towarzystwie Gabaryta, Pandy, Szmirabelli oraz pracującego nad eliksirem szczęścia Wuja Kukułki. To dzięki nim mogą wreszcie poczuć się „normalnie”. Chociaż czy normalność w ogóle istnieje? Może została wymyślona przez ludzi, którzy nie potrafią dostrzec sensu w układaniu kamieni? Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
 

16:15/ Bytomskie Centrum Kultury/ kawiarenka BECEKu/ wiek + 12

Spotkanie z Laureatką Konkursu z 2022 roku Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, nagoroda za książkę "Stan splątania". Bohaterowie książki to Maria, Lena i Miłosz którzy choć chodzą do jednej klasy i mieszkają na tym samym osiedlu, właściwie się nie znają. Nie pomaga też zbliżający się koniec szkoły, egzamin ósmoklasisty i mityczne punkty - za świadectwo, olimpiady, konkursy i wolontariat. Właśnie, wolontariat! Maria, Lena i Miłosz mają go odbyć w domu spokojnej starości…i nagle okazuje się, że to początek czegoś nowego i odświeżającego. Doświadczenie, które zmieni nie tylko ich, ale także ich rodziny. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.

W konkursie Literacka Podróż Hestii wyróżnieni są autorzy i autorki klasycznych form: powieści, powieści graficznych i opowiadań – napisanych z myślą o młodych czytelnikach i czytelniczkach. Do nagrody wybierane są tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej. Mecenasem konkursu jest ERGO Hestia a organizatorami  są Fundacja Wisławy Szymborskiej i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.
 

Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi

16:00/ Bytomskie Centrum Kultury /sala ToTu/

Maluchy w krainie dźwięku – w świecie smyków i wybryków

Koncerty dla najmłodszych (od 0 do 6 lat), które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o badania i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki- prof. Edwina E. Gordona. W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodniczy skrzypaczka i animatorka kultury- Dorota Banaś. Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska. Bilety do nabycia w kasie BECEKu oraz online www.becek.pl.

 

WYKŁADY DLA BIBLIOTEKAREK i BIBLIOTEKARZY BIBLIOTEK SZKOLNYCH, miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, sala Gloria.

CZWARTEK, 13.10.2022

08:30-09:30 - "Biblioteka szkolna – biblioteką marzeń cz. I" - spotkanie poświęcone zaaranżowaniu przestrzeni w bibliotekach szkolnych. Wykład poprowadzi Małgorzata Szeremeta architektka wnętrz, społeczniczka.

 09:45-11:00 - "Rocznice i święta nietypowe czyli jak zachęcić ucznia do sięgnięcia po książkę". Wykład poprowadzi Paweł Dobrzelecki Bibliotekarz Roku 2018, trener, animator, Ambasador Stowarzyszenia LABiB.

11:30-13:00 - „Czytanie książek papierowych a lektura cyfrowa – kompetencje przyszłości, wyzwania dla bibliotek szkolnych“. Wykład poprowadzi Małgorzata Swędrowska - trenerka, autorka publikacji dla nauczycieli, animatorka warsztatów literackich i spotkań.

Wykłady dla Bibliotekarek i Bibliotekarzy bibliotek szkolnych odbędą się w budynku Bytomskiego Centrum Kultury oraz będą transmitowane on-line w czasie rzeczywistym po wcześniejszych zapisach. Zapisy i szczegóły becekczyta@becek.pl, t. 32/ 389 31 09 w.100.

Szanowni Państwo, podczas spotkań/warsztatów możliwa jest obecność tłumaczki polskiego języka migowego (PJM) oraz asystenta osób ze szczególnymi potrzebami. Prosimy o zgłoszenie ich obecności pod emailem: becekczyta@becek.pl, lub telefonicznie 32/ 389 31 09 w. 100, na minimum 12 godzin przed spotkaniem.

W trakcie trwania Festiwalu na trenie Bytomskiego Centrum Kultury będzie przygotowany pokój ciszy dla dzieci i młodzieży, które szczególnie potrzebują wyciszenia i spokoju.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży. BECEK CZYTA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży. BECEK czyta ma swój profil na FB zapraszamy do odwiedzenia i polubienia BECEK CZYTA. 

 

 


Współpraca

Projekty Beceku

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies