Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF) to interdyscyplinarny program edukacji filmowej w formie odbywających się przez cały rok szkolny projekcji kinowe dla uczniów, realizowanych w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.


 

Program NHEF realizowany od 15 lat przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

Tegoroczna  edycja programu  będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic
i uczniów, w tym roku i dostępna będzie elastyczna forma udziału w programie. W praktyce oznacza to, że szkoły będą mogły łączyć stacjonarne projekcje w kinie z seansami online w wygodny dla siebie sposób.

Szczegółowe informacje o programie oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli dostępne są na stronie: www.nhef.pl

Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza
Cena biletu: 10 zł/os.

Kontakt:
Iza Wagner
T: 32/ 389 31 09 w.106
E: i.wagner@becek.pl

Pliki do pobrania: Katalog NHEF 21/22 


Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies