Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Partnerstwo

BECEK PARTNEREM – POLECAMY I REKOMENDUJEMY 

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Bytomiu już od dwudziestu pięciu lat działa w naszym mieście wspierając w różnych etapach i sferach życia  osoby z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości. W naszych placówkach osoby te uczą się, mają zapewnioną rehabilitację i terapię zajęciową, a kilkanaście osób znalazło u nas swój dom. Łącznie pomagamy około trzystu niepełnosprawnym.

W tym roku podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Projekt ten trwa od 01.03.2019r. do 02.06.2019r., i polega na zbieraniu środków na cele charytatywne – w naszym przypadku na remont i adaptację otrzymanego od gminy Bytom budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty te są najdłużej, bo już dwadzieścia cztery lata, działającą placówką naszego Stowarzyszenia, a ich obecny budynek jest pod opieką konserwatora zabytków, co znacząco utrudnia jego adaptację do naszych rosnących potrzeb. 
 
Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie naszej inicjatywy. Jak nam pomóc?
przez stronę internetową https://kilometrydobra.pl/organization/bytom/ 
dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia – 79 1050 1230 1000 0024 4921 0349 (dane do przelewu – PSONI Bytom, ul. Małachowskiego 36, 41-907 Bytom, tytuł przelewu „Darowizna - Kilometry Dobra”
wziąć udział w jednej z organizowanych przez nas zbiórek i wrzucić pieniądze do skarbonki.
 
Pamiętajmy – 44 ułożone w rząd złotówki tworzą 1 metr dobra. Każda złotówka ma znaczenie.
Wszystkich zapraszamy na finał Kilometrów Dobra, który odbędzie się 02.06.2019r o 15.00 w Bytomiu na Rynku. 
 
 

 

Pracownie Cyfrowe – jak nowe technologie mogą wspierać kompetencje kulturalne i społeczne?

Fundacja Nowoczesna Polska, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz Bytomskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich nauczycieli pracujących z młodzieżą powyżej 11 roku życia na konferencję „Pracownie Cyfrowe - jak nowe technologie mogą wspierać kompetencje kulturalne i społeczne?” organizowaną w ramach projektu App Your School.

W czasie wydarzenia uczestnicy poznają założenia pracy metodą Pracowni Cyfrowej, dowiedzą się jak wdrażać ją w praktyce, zapoznają się z pakietem scenariuszy przygotowanych przez organizacje uczestniczące w projekcie, a także wezmą udział w wybranych 2 warsztatach, w czasie których będą mogli przetestować narzędzia i aplikacje pomocne w realizacji własnych działań.

Już wkrótce będzie dostępny szczegółowy program wydarzenia. 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów ze szkół ponadpodstawowych oraz pracujących ze starszymi klasami szkół podstawowych, a także edukatorów z innych organizacji i instytucji kultury. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na stronie https://nowoczesnapolska.org.pl/pracownie-cyfrowe-rejestracja/. Uczestników w miarę możliwości prosimy o przyniesienie własnego sprzętu (laptopy, smartfony) – ułatwi nam to pracę warsztatową.
-------------------
Celem projektu App Your School jest przetestowanie i wprowadzenie do programu szkolnego innowacyjnych metod i praktyk edukacyjnych w 8 krajach europejskich. Pracownie Cyfrowe wykorzystują wiedzę i kompetencje medialne i cyfrowe uczniów, angażując ich w aktywne obywatelstwo. Czerpiąc z metodologii włoskiego pedagoga Alberta Manziego oraz włoskiego artysty Bruna Munariego, szukają sposobów na twórcze wykorzystanie nowych technologii. Realizując kolejne zadania, uczniowie rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, pracy w grupie oraz wyobraźnię. 

W ramach polskiej części projektu App Your School uczniowie bytomskich szkół sprawdzali jak w twórczy sposób można przedstawić legendy miejskie, digitalizowali pamiątki rodzinne i zamykali je w Urban Boxach, montowali gify poświęcocne emocjom, a także tworzyli nowe czcionki związane z miastem. Obecnie trwają prace nad podręcznikiem metodologicznym (w języku angielskim) oraz pakietem 15 scenariuszy Pracowni Cyfrowej przetłumaczonych na język polski, zawierający propozycję programu do wykorzystania w szkołach.

Więcej o projekcie: https://www.appyourschool.eu/.
Projekt dofinansowany w ramach programu Komisji Europejskiej Erasmus+.


Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies