Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl
Wielkość A A A
Kontrast A A

Power of Diversity – The Crossing Lines

Przekraczamy granice! Braliśmy udział w międzynarodowym przedsięwzięciu będącym elementem olbrzymiego projektu Power of Diversity (Siła Różnorodności), Crossing Lines/Bytom, który był współfinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej (EACEA) w ramach programu Kreatywna Europa (Creative Europe).


Power of Diversity -  the Crossing Lines Project / Bytom to międzynarodowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej łączący hip hop, rap oraz sztukę realizacji teatralnych widowisk plenerowych. W projekcie brało udział 10 instytucji i festiwali teatralnych z siedmiu krajów: Niemiec, Hiszpanii, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Danii. Zaproszenie nas do współpracy to niezwykłe wyróżnienie.

Pierwszy etap stanowiły warsztaty teatralne organizowane przez każdą z instytucji partnerskich w swoim mieście. Warsztaty w Bytomiu odbywały się w kwietniu i maju 2016 r. Prowadzili je artyści i instruktorzy z Niemiec: Sigrun Fritsch, Luka Fritsch (dyrektor artystyczny Teatru PAN.OPTIKUM) i Robin Haefs (członek zespołu Rapucation), Nina Feyzi Shandi, Gitanjali Schmelcher.
Program warsztatów  obejmował rap, hip hop, pracę z tekstem, taniec oraz zajęcia aktorskie.

Prezentacja stanowiąca rezultat spotkań została zaprezentowana w podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu TEATROMANIA 2016 roku.
Trzy, wybrane przez prowadzących, osoby z grupy warsztatowej zostały zaproszone do współtworzenia wielkiego międzynarodowego widowiska plenerowego, którego produkcja odbywać się będzie we Freiburgu w siedzibie teatru PAN.OPTIKUM, lidera projektu. Praca nad produkcją została zaplanowana na 2017 rok. Widowisko zostało zaprezentowane w siedzibach wszystkich partnerów projektu. W Bytomiu pojawiło się w maju 2018 roku.

 

 

 

Power of diversity Crossing Lines/Bytom to projekt, który jest współfinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej.

www.power-of-diversity.eu

 

 


Współpraca

Projekty Beceku

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies