Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2021-08-27

Muzyczne Witraże Bytomia – Koncert KASI MOŚ w nowych aranżacjach utworów Karin StanekKoncerty

Kiedy gramy?

 A gdyby tak muzyka była jak witraż. Z różnie barwionych kawałków szkła pokazywała rozmaite odcienie, style, barwy i emocje. Tak stanie się wkrótce na niesamowitym koncercie Kasi Moś, która premierowo zaprezentuje zupełnie nowe aranżacje utworów Karin Stanek przygotowane specjalnie na ten wieczór przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego.
„Malowana lala", "Chłopiec z gitarą” w nowoczesnych aranżacjach... jednym słowem współczesne brzmienia znanych utworów zaskoczą Was na  koncercie, na który zapraszamy 27 sierpnia o 19:00 do sali ToTu BECEK Bytomskie Centrum Kultury. Czas trwania koncertu: 60 minut.

 

 

 

 

 

KASIA MOŚ
Kasia Moś, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji (2017r.) Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg. Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Brała udział w takich festiwalach jak: Spring Break, Top Trendy, Woodstock, czy Festiwal w Opolu. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspination”. Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. 21.05.2021 odbyła się premiera płyty z orkiestrą AUKSO  "MONIUSZKO200".  Album składa się z CD + DVD w wersji koncertowej z sali NOSPR w Katowicach. Są to nowe interpretacje utworów Stanisława Moniuszki we współczesnych aranżacjach m.in. "Prząśniczka", która obecnie ma ponad 2 mln wyświetleń na kanale YouTube. Obecnie Artystka pracuje nad swoim kolejnym albumem.

Karin Stanek

Karin Stanek była muzycznym samoukiem, a swoją karierę zaczynała w amatorskich zespołach z Górnego Śląska. W latach 60. XX wieku wygrała konkurs, dzięki któremu została wokalistką popularnego zespołu Czerwono-Czarni. Stała się w tych latach jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, lansując takie przeboje jak: „Jedziemy autostopem”, „Malowana lala”, „Chłopiec z gitarą”, „Jimmy Joe” czy „Wala twist”. Była ceniona za energię i wyrazistość sceniczną, nazywano ją jednym z symboli bigbitu. W latach 70. wyemigrowała z Polski do Niemiec, gdzie wydawała nagrania niemiecko i anglojęzyczne. W latach 90, wznowiła występy w Polsce, jednak już do końca życia mieszkała w Niemczech, gdzie zmarła w 2011 roku wskutek komplikacji chorobowych.

fot. Karolina Harz


Kiedy gramy?

27 sierpnia 2021 (piątek)

Godzina rozpoczęcia: 19:00
Zamów bilet


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies