Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-03-19

Bloco Central - Dni Otwarte BecekuInne

Kiedy gramy?

Becek się otwiera po blisko rocznej przerwie spowodowanej remontem. Chcemy więc by było o tym głośno. I będzie. Wychodzimy w miasto. 

Zespół Bloco Central (batacuda), czyli 12 muzyków w jednolitych strojach poprowadzi paradę tak, aby energetyzującymi dźwiękami przyciągnąć mieszkańców (i nie tylko) do Beceku, zachęcić do wspólnej zabawy. 


Zbiórka na Rynku o 17.00. I tam właśnie pierwsze show perkusyjne. A potem ruszamy w trasę przez plac Grunwaldzki, plac Jana III Sobieskiego, ulicę Korfantego aż do Beceku, czyli placu Karin Stanek, gdzie grupa dotrze około godziny 18.00. I tam również zespół zaprezentuje show perkusyjne. 

 

Bloco Central to kilkunastoosobowa, warszawska grupa grającą energetyzującą sambę batucadę - karnawałową muzykę perkusyjną rodem z gorącej Brazylii. Mocne i zdecydowane uderzenia surdos (bębnów basowych) oraz szybkie i pulsujące dźwięki grane na repinique (bęben dyrygujący) i caixach (brazylijskich werblach, czyt. kaiszach) są podstawą każdej baterii - orkiestry perkusyjnej z Rio de Janeiro. Całości dopełniają i nadają wyjątkowy charakter dzwonki agogo, wysoko brzmiące tamborimy, grzechocące chocalho  i najzabawniejsza ze wszystkich cuica. Zespół jest doceniany – muzycy dwukrotne zajęli pierwsze miejsce w przeglądzie polskich grup sambowych podczas I i II Międzynarodowego Festiwalu Samby "Raban Festival". Grali w Niemczech (Internationales Samba-Festival / Sambaco w Coburgu) i na Litwie (Danske Bank Vilnius Marathon). W ubiegłym roku zespół „pielgrzymował” do Brazylii, studiować sambę „u źródeł”.

5 kwietnia 2019 // piątek // godz. 17.00 – 18.00 Kiedy gramy?

05 kwietnia 2019 (piątek)

Miejsce: Bytom, Rynek
Godzina rozpoczęcia: 17:00


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies