Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-03-19

Tajemniczy świat marionetek - Klub Zielonej ŻyrafyDla dzieci

Kiedy gramy?

Zapraszamy na kwietniową odsłonę warsztatów w ramach Klubu Zielonej Żyrafy. Tym razem zagłębimy się w „Tajemniczy świat marionetek”. 


Marionetki to wspaniałe lalki teatralne, które za pomocą nitek, czy sznurków możemy „ożywić” własnymi rękami. Zabawa marionetkami doskonale rozwija wyobraźnię dziecka, usprawnia motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. 
W trakcie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami zaprojektują i stworzą klasyczną marionetkę na krzyżaku i sznurkach. Naszą inspiracją będą m.in. zwierzęta i baśniowe stwory. Wykorzystamy przede wszystkim dary natury oraz surowce wtórne, takie jak butelki pet, plastikowe kubeczki i nakrętki, czy papierowe rolki, a także różnorodne materiały plastyczne. Ponieważ poruszanie marionetkami wymaga przygotowania, w trakcie warsztatu nauczymy się również jak wykonywać odpowiednie gesty i ruchy.


Prowadzenie: 
Katarzyna Cyganek - pedagog, terapeuta zajęciowy, artysta-rękodzielnik, doradca zawodowy
Ogromną radość odnajduje w pracy z dziećmi, młodzieżą i seniorami oraz w wyrażaniu siebie poprzez szeroko pojętą ekspresję twórczą. Inspirację odnajduje w naturze, na targowiskach staroci i w każdym człowieku, z którym ma okazję współpracować. W pracy z ludźmi za najważniejsze uważa aktywne słuchanie, dialog oraz indywidualne podejście, pozwalające wydobyć i rozwijać naturalny potencjał każdego człowieka. Kocha przyrodę, podróże, muzykę i taniec… ale najbardziej lubi tworzyć.


Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 4-7 lat i ich opiekunów   

bilety: 20 zł – dziecko // 20 zł - opiekun
UWAGA: w zajęciach może uczestniczyć max. 15-ro dzieci (z opiekunami).

czas trwania: 2 godz.


Kiedy gramy?

06 kwietnia 2019 (sobota)

20 zł dziecko // 20 zł opiekun
Miejsce: Sala Akwarium
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Zamów bilet


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies