Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2020-08-03

BECECEKOBUS - Zakamarki wyobraźni, wakacyjne warsztatyDla dzieci

Kiedy gramy?
  • WARSZTATY: "ZAKAMARKI WYOBRAŹNI"
    MIEJSCE: BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY,
    KIEDY: 10-14 SIERPNIA, GODZ.: 10.00-13.00 

Cykl kreatywnych spotkań dla dzieci w wieku 6-12 lat. Razem z dziećmi-uczestnikami warsztatów stworzymy interaktywną instalację - przestrzeń do zabawy i działań twórczych: Zainspirujemy się literackimi przykładami miejsc dedykowanych dzieciom i tworzonych przez nie, miejsc gotowych na przygody - takich jak piracka kryjówka Piotrusia Pana, domek fauna Tumnusa z Narnii, Willa Śmiesznotka Pippi Pończoszanki, domek rodziny Muminków, Akademia Pana Kleksa, dom Bagiennych z “Serii Niefortunnych Zdarzeń”, domek na drzewie w krainie Terabithia, labirynty, namioty i jaskinie pełne skarbów. Posłuchamy energetycznej muzyki, zrobimy rozgrzewkę gimnastyczną godną odkrywców Krainy Zabaw, opowiemy sobie o naszych najbardziej wymarzonych przygodach, rozrysujemy plan zakamarkowej kryjówki i zaczniemy budowę. Z kolorowych tkanin, palików, parawanu, płyt drewnianych z nawierconymi wcześniej otworami, sznurków, gąbek, rurek i ozdób stworzymy jedyne w swoim rodzaju miejsce zabaw i twórczej uciechy. Będą to tajne skrytki, zakamarki do chowania sekretów,  dostępne tylko dzieciom pokoiki i korytarze schowane za kurtyną dziecięcej wyobraźni. Wymościmy tam sobie wspólne gniazdko z baldachimem do wygodnego opowiadania tworzonych na żywo historii, ozdobimy ściany malunkami i wycinankami. Zrobimy wietrzne dzwonki i włóczkowe pajęczyny jako blokady przed dorosłymi i innymi intruzami. Wstęp wolny będą zaś miały różne magiczne istoty jak krasnoludy, elfy, chochliki i wróżki. Oznajmimy to światu wykonując odpowiednie znaki ostrzegawcze i informujące, a także miniaturowe wejścia i domki dla naszych magicznych gości. Powierzchnie ścianek parawanu z jednej strony pokryte farbą tablicową będą czekać na rysowanie i pisanie tajnych wiadomości kredami i mazakami kredowymi. wykorzystamy dane nam podłoże - asfalt, murawę czy wykładzinę odpowiednio je zabezpieczając i czyniąc wygodnymi. Zrobimy okienka do zaglądania i wyplatania: przez różnej wielkości otwory przeciągnięmy kolorowe sznurki - będzie plątanie, zaczepianie, plecenie, dowiązywanie. Przed wejściem zawiesimy skrzynkę na sekretne wiadomości do przekazywania innym rysunków i listów. Będą one emocjonującą korespondencją dla grup, które w kolejnych dniach wezmą udział w warsztatach: 1. instalacja-labirynt 2. dzwonki wietrzne i znaki informujące 3. skrzyneczki z sekretami 4. tajne listy i skrzynka pocztowa 5. domki elfów.
Prowadzenie: IMAGIO Art Studio - Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

ZAPISY od 20 lipca w sekretariacie pod numerem tel. 32 389 31 09 w.100 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00).

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA

Projekt BECEKOBUS dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”

Patroni medialni

 

BECEKOBUS to również zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pracowników Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Czas trwania 30 minut, zajęcia profilaktyczne odbywać się będą przed rozpoczęciem zajęć warsztatowych prowadzonych przez BECEK.

HARMONOGRAM:

12.08.2020 – godz.: 10.00 – przed Budynkiem BECEKU

Partnerzy:

 

Sponsor:


Kiedy gramy?

10 sierpnia 2020 (poniedziałek)

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
Godzina rozpoczęcia: 10:00

11 sierpnia 2020 (wtorek)

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
Godzina rozpoczęcia: 10:00

12 sierpnia 2020 (środa)

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
Godzina rozpoczęcia: 10:00

13 sierpnia 2020 (czwartek)

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
Godzina rozpoczęcia: 10:00

14 sierpnia 2020 (piątek)

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1
Godzina rozpoczęcia: 10:00


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies