Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2019-04-22

FRIDA. ŻYCIE SZTUKA REWOLUCJATeatr

Kiedy gramy?

Spektakl realizowany pod hasłem Teatralny Maj w BECEKU – Bytom w Teatrze

 

Spektakl FRIDA. ŻYCIE SZTUKA REWOLUCJA  został okrzyknięty teatralnym wydarzeniem 23 FESTIWALU GWIAZD MIĘDZYZDROJE 2018. Był też prezentowany na innych festiwalach teatralnych, nie tylko w Polsce. Jest pierwszym polskim projektem teatralnym inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.
 
W tytułowej roli występuje aktorka i malarka Martyna Kliszewska absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi.
 
Opowieść pełna emocji, współczesna w wyrazie i treści porusza widzów swą autentycznością przekazu oraz barwnymi projekcjami zrealizowanym we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie Arkadia Nieborów. Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu kolorytu i kulturowości Meksyku to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu. 
 
W 2019 roku obchodzimy 65 rocznicę śmierci artystki co stanowi dodatkowy powód do przypomnienia osoby oraz fascynującej twórczości artystki.          

 

Honorowy patronat nad projektem objęła Ambasada Meksyku w Polsce, a także Komitet Honorowy składający się ze znakomitych polskich artystów malarzy: śp. Edwarda Dwurnika, Rafała Olbińskiego oraz popularyzatora sztuki meksykańskiej w Polsce Marka Kellera.

 


Kiedy gramy?

12 maja 2019 (niedziela)

Miejsce: Sala ToTu
Godzina rozpoczęcia: 17:00
  • Bilet:
  • normalny - 35
Zamów bilet


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies